"Прикривали інших": як військові 53-ї бригади виходили з флангів Авдіївки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Військовослужбовці 53-ї окремої механізованої бригади вийшли з флангів Авдіївки. Вони обороняли цей напрямок рік. Отримали команду прикривати інші бригади. Місто покидали протягом всієї ночі – до евакуаційної машини потрібно було йти приблизно сім кілометрів під постійними обстрілами.

Про оборону міста під постійними обстрілами та вихід з розтрощених позицій – у репортажі Суспільне Новини.

Що відомо про вихід ЗСУ з Авдіївки

Про те, що українські військові відійшли від позиції "Зеніт" в Авдіївці командування повідомило 16 лютого. В ніч з 16 на 17 лютого Головнокомандувач армії Олександр Сирський заявив, що ЗСУ вийшли з Авдіївки. Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ ЗСУ "Таврія" Олександр Тарнавський написав, що "вихід особового складу з Авдіївки відбувався відповідно до плану, розробленого з урахуванням різних сценаріїв та можливої зміни оперативної обстановки. Але деяка кількість українських військовослужбовців потрапила в полон".

Під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції президент України Володимир Зеленський назвав рішення про відхід українських військ з Авдіївки правильним, аби не потрапити в оточення.

17 лютого міністр оборони Рустем Умєров назвав рішення берегти людей — правильне. За його словами, Україна винесла уроки щодо боїв за Авдіївку. Потрібні сучасні системи протиповітряної оборони, щоб російські військові не могли застосовувати керовані авіаційні бомби, також потрібні засоби далекого ураження для нищення російських складів та потрібні артилерійські снаряди.

18 лютого у повідомленні Білого дому йдеться, що президент США Джо Байден під час суботньої телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським прямо пов’язав вихід України з Авдіївки з неспроможністю Конгресу надати Києву допомогу, щоб протистояти вторгненню Росії.