Фіксація 113 тисяч воєнних злочинів і знищена техніка РФ на $5,5 млрд — робота МВС на війні

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко На форумі "Україна. Рік 2024", 25 лютого 2024 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Працівники Міністерства внутрішніх справ становлять 20% від Сил оборони України. А безпілотні сили МВС знищили російської техніки на більш як 5,5 млрд доларів.

Про це на форумі "Україна. Рік 2024" розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає кореспондентка Суспільного.

Окрім того, що команда МВС забезпечує безпеку всередині держави, близько 20% в ЗСУ на лінії зіткнення — це співробітники міністерства. А також 10 бригад "Гвардії наступу" вже сформовані і перебувають на лінії фронту.

Нагадаємо, відомство оголосило про формування добровольчих батальйонів "Гвардії наступу" на початку лютого 2023 року. Ці підрозділи націлені, зокрема, на звільнення окупованих Росією територій.

Крім того, МВС знищує техніку армії РФ.

"Бойові сили МВС не лише беруть участь в розробці та виготовленні ударних і розвідувальних дронів, а й практично використовують їх на лінії фронту. Те, що підтверджено Генеральним штабом, — наші безпілотні сили знищили ворожої техніки на більш як 5,5 млрд доларів", — розказав Клименко.

Фіксація воєнних злочинів та вивезення людей з зони бойових дій

Під час роботи всередині країни й зокрема на деокупованих територіях співробітники МВС із 24 лютого 2022 року задокументували вже понад 113 тисяч воєнних злочинів з боку Росії. Виявлено 88 катівень, викрито 129 диверсійно-розвідувальних груп.

Клименко також додав, що Нацполіція з початку широкомасштабного вторгнення евакуювала близько 10 тисяч цивільних з небезпечних зон. 110 тисяч разів Україну обстріляли з початку вторгнення, за підрахунками МВС.

Розмінування

Клименко назвав розмінування викликом, який стоїть перед Україною на десятиліття. За його словами, на сьогодні в МВС працює 33 машини механізованого розмінування. А фахівці обчислили, що 1 день роботи такої машини — це 100 днів роботи піротехніка чи сапера.

"Що довше територія окупована, то щільніше ворог її заміновує", — додав Клименко. Сапери України готуються зайти на деокуповані території та продовжити розмінування. Вони роблять це протягом усього світлового дня, і зараз, після зими та з потеплінням, робота розшириться.