Країни-члени G7 блокуватимуть активи Росії, поки не закінчиться війна проти України. Заява за підсумками онлайн-саміту

Прапори країн-членів G7. Ілюстративне фото: Getty Images

Країни-члени "Групи семи" (G7) продовжать блокувати активи Росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни РФ проти України.

Про це йдеться у спільній заяві G7 за підсумками онлайн-саміту, який відбувся 24 лютого. У заході також брав участь президент України Володимир Зеленський.

"Ми продовжуватимемо підтримувати право України на самооборону та підтверджуватимемо нашу відданість довгостроковій безпеці України, зокрема шляхом укладення та виконання двосторонніх зобов’язань і домовленостей у сфері безпеки, на основі Спільної декларації підтримки України, яку ми схвалили у Вільнюсі минулого року. Ми посилюємо нашу безпекову допомогу Україні та збільшуємо наші можливості виробництва та доставки озброєнь, щоб допомогти Україні, – йдеться в документі.

Також країни G7 вкотре закликали Росію негайно припинити війну та повністю вивести свої війська з міжнародно визнаної території України.

"Ми закликаємо всі країни дотримуватись міжнародного права та жодним чином не підтверджувати та не потурати спробам Росії заволодіти територією силою. Ми ніколи не визнаємо ні минулих, ні майбутніх "виборів", проведених Росією на території України, а також їх результатів. Заявлений намір РФ провести голосування на президентських виборах в Україні є кричущим порушенням суверенітету держави", — йдеться у заяві.

Також лідери "Групи семи" підтвердили, що будуть тиснути санкціями на Росію для перешкоджання отримання країною доходів, які вона використовує для зміцнення свого військового потенціалу.

"Працюючи над підтримкою стабільності поставок, ми реагуватимемо на порушення ліміту цін, у тому числі шляхом запровадження додаткових санкцій на тих, хто бере участь в оманливих діях під час транспортування російської нафти, а також проти мереж, розроблених Росією для отримання додаткових доходів від порушень ліміту цін. Ми продовжуватимемо вживати заходів для обмеження майбутніх енергетичних доходів Росії. Ми продовжуватимемо перешкоджати розвитку майбутніх енергетичних проектів Росії та зривати її розвиток альтернатив для доставки енергії та інших послуг. Ми будемо продовжувати роботу по зменшенню доходів Росії від металів", — йдеться у документі.

Також у G7 підтвердили, що згідно з їхніми правовими системами, суверенні діячі Росії в їхніх юрисдикціях залишаться заблокованими доти, поки Росія не заплатить за шкоду, завдану Україні.

Своєю чергою очільник Європейської ради Шарль Мішель, який також брав участь в онлайн саміті G7, запевнив Україну у підтримці з боку ЄС.

"Два роки тому Кремль повернувся до війни в Європі. Агресія Росії є екзистенційною загрозою безпеки та стабільності для світу. Опір України – разом із єднанням "Групи семи" вказує, що Кремль не може виграти війну. Наша рішучість у підтримці України не похитнеться", – йдеться у дописі Мішеля.

24 лютого окрему зустріч у форматі G7 плюс Україна ініціювала очільниця уряду Італії Джорджа Мелоні. Наразі Італія головує у G7.

Прем'єр-міністри Італії, Канади та Бельгії, а також президентка Єврокомісії прибули до Києва в суботу, 24 лютого, щоб продемонструвати солідарність з Україною у другу річницю російського вторгнення.

Колишні прем'єри Великої Британії Борис Джонсон та Швеції Карл Більд також приїхали до Києва у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну.