Велика Британія запровадила понад 50 санкцій проти компаній та бізнесменів, які допомагають РФ у війні проти України

Прапор Великої Британії. Getty Images

Велика Британія сьогодні, 22 лютого, запровадила понад 50 нових санкційних обмежень проти бізнесменів і компаній, які підтримують війну Росії проти України.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті британського уряду.

Зокрема під обмеження потрапили:

  • Компанії, пов’язані з виробництвом боєприпасів, таких як ракетні системи запуску, ракети, вибухівка та інші важливі товари, які використовуються у військовій техніці. Сюди входить "Свердлов", найбільше підприємство російського ОПК.
  • Ключові російські імпортери та виробники верстатів, які відіграють важливу роль у виробництві життєво важливих оборонних систем і компонентів, починаючи від ракет і двигунів до танків і літаків.
  • Нафтотрейдер Нільс Труст і його компанія Paramount Energy & Commodities SA. Бізнесмен сприяє безперешкодній торгівлі російською нафтою поза зоною дії санкцій Великої Британії та "Великої сімки" (G7), зокрема через компанію Paramount Energy & Commodities DMCC, що базується в Об'єднаних Арабських Еміратах. Велика Британія внесла компанію до санкційного списку ще у листопаді 2023 року.
  • Компанії Fractal Marine DMCC, Beks Ship Management і Active Shipping, які працюють в російській енергетиці у межах "тіньового" флоту РФ.
  • Дві російські алмазні компанії та Павло Мариничев, новий генеральний директор "Алроси", найбільшого російського державного виробника алмазів.
  • П'ять топменеджерів або власників провідних російських виробників міді, цинку та сталі.

21 лютого повідомлялось, що посли Європейського Союзу погодили 13-й пакет санкцій проти Росії.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.