Шмигаль про втому від війни: "Ми не виснажені. Ми готові продовжувати захищати нашу країну"

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції у Токіо, Японія, 20 лютого 2024. Фото: Оксана Сенів/Суспільне

Лінія фронту зараз стабілізована. За останні два роки після початку повномасштабної агресії РФ Україна звільнила 50% окупованих територій, знищила 18 000 одиниць важкої бронетехніки, обладнання та техніки російської армії, а також 25 військових кораблів РФ у Чорному морі і фактично звільнила Чорне море, щоб використовувати його як морський коридор для українського експорту. При цьому суспільство втомилося від двох років повномасштабної війни, але готове захищати свою країну.

Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на пресконференції у Токіо після Конференції з економічного розвитку та відбудови України, передає кореспондентка Суспільного.

“Ми рухаємося вперед і продовжуємо звільняти наші території, і ми не зупинимося. 50% — це достатньо для двох років проти однієї з найбільших армій світу. Друге питання полягає в тому, що ми знищили понад 18 000 одиниць важкої бронетехніки, обладнання та техніки російської армії, таким чином, ми зробили їхню армію набагато слабшою. Ми знищили, 25 військових кораблів у Чорному морі і фактично звільнили Чорне море, і тепер ми можемо використовувати його як морський коридор для нашого експорту. Так що зараз лінія фронту стабілізована”, — сказав Шмигаль.

Він додав, що оборонна операція продовжується. При цьому не вистачає артилерії, особливо далекобійних артилерійських боєприпасів. Також не вистачає ракет дальнього радіусу дії. Якщо і коли України їх отримає, це допоможе перерізати логістику російської армії і зробити її набагато слабшою, пояснив глава уряду.

Він додав, що люди втомилися. За його словами, суспільство втомилося від двох років повномасштабної війни.

“Це природно, коли люди втомлені, тому що кожен день небезпека. В Україні гинуть мирні люди. Гинуть діти. Тож це природно, коли люди втомлені, але — це дуже важливо — ми не виснажені. Ми готові продовжувати захищати нашу країну”, — сказав прем’єр.

Він додав, що в Україні велика армія, а також підтримка по всьому світу.

“Зараз в Україні вся техніка країн НАТО, і ми використовуємо стандарти НАТО. І ми оптимістичні через нашу оборонну операцію, і ми оптимістичні в сенсі свободи в цій війні”, — сказав Шмигаль.

За його словами, є розуміння, що війну проти однієї з найбільших ядерних держав неможливо закінчити військовим шляхом. Але при цьому Україна має намір звільнити свої території і закінчити цю війну за дипломатичним столом. І єдиним шляхом для цього, додав глава уряду, є мирна формула президента України Володимира Зеленського, яка є дуже чіткою.

“Вона дуже проста, 10 пунктів, дуже зрозумілих для всіх людей… Тому я вірю, що світова спільнота підтримає цю мирну формулу, і під час Глобального форуму миру ми зробимо достатній тиск на Росію, щоб зупинити цю війну і закінчити цю війну дипломатичним шляхом відповідно до мирної формули”, — сказав Шмигаль.

Що відомо про конференцію з відновлення України

У понеділок, 19 лютого, у Токіо стартувала японсько-українська конференція з економічного розвитку та відбудови. Її спільно організовують уряди Японії та України.

Напередодні конференції український посол в Японії Сергій Корсунський в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному розповів, чого очікувати від заходу.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда на відкритті конференції заявив, що Японія та Україна укладуть угоду про усунення подвійного оподаткування.

Суспільне Новини працюють на конференції у Токіо. Стежте за оперативними новинами з конференції на нашому сайті та інших платформах.