Зеленський — про події на кордоні України з Польщею: "Насправді ситуація не у зерні, а в політиці"

. Фото: Офіс Президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що події на кордоні України з Польщею не можна сприймати "як щось нормальне чи буденне".

Глава держави зазначив, що "потрібна проста й зрозуміла справедливість".

"Через польський кордон проходить лише 5% нашого агроекспорту. Тож, насправді ситуація не у зерні, а в політиці", — підкреслив Зеленський.

Президент вказав, що під Куп'янськом, біля від кордону з РФ, де не стихає артилерія, новини із кордону з Польщею "виглядають просто знущально".

"Потрібні спільні рішення, раціональні рішення, щоб вийти із цієї ситуації. Рішення наші з поляками передусім та всіх у Європі, кого турбує доля Європи", — додав глава держави.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.