"Більше, ніж очікувалося". Кубраков заявив про збільшення податкових надходжень до держбюджету на понад 25%

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. ОПУ

Міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що податкові надходження до держбюджету зараз на 25-30% більші, ніж очікувалося, передусім завдяки успішному функціонуванню створеного Україною гуманітарного коридору у Чорному морі.

Про це Олександр Кубраков сказав під час під час панельної дискусії з відбудови України на Мюнхенській безпековій конференції, передає кореспондентка Суспільного.

"Український гуманітарний коридор (у Чорному морі – ред.) було встановлено. І хороша новина в тому, що ми починаємо повертатися до попередніх цифр у наших ключових експортних сферах: сільське господарство, металургія тощо. Ми відновили експорт, і це робить нас сильнішими. Цифри у листопаді та грудні минулого року дуже оптимістичні", — розповів міністр.

Він пояснив, що першою ознакою цього є зростання обсягів товарів, які українська залізниця доставляє до морських портів.

"Це – перший індикатор, але загалом ми бачимо, що податкові надходження у січні є більшими, ніж це передбачалося у бюджеті, на 25-30% залежно від групи товарів. І загалом – це більше, ніж ми очікували", — сказав він.

Кубраков наголосив, що потрібно розвивати та збільшувати потужності існуючих експортних маршрутів разом із відкриттям нових прикордонних переходів і вказав на те, що наразі ведеться робота над приєднанням України до Транс'європейської транспортної мережі (TEN-T). За його словами, вже у цьому році почнеться будівництво першої колії за стандартами ЄС у напрямку Польщі з метою сполучення української системи з європейською.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС і ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабного вторгнення.

Що відомо про вихід РФ із "зернової угоди"

Росія 17 липня 2023 року направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня 2023 року, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня 2023 року у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.