"Важко вести політичний діалог із Путіним": новообраний президент Фінляндії не зустрічатиметься з президентом РФ

Новообраний президент Фінляндії Александр Стубб. Фото: AP

Новообраний президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що поки не бачить сенсу зустрічатися з президентом Росії Володимиром Путіним.

Його цитує ERR.

"Досить очевидно, що важко вести будь-який політичний діалог із Путіним, поки Росія веде агресивну війну проти України. Тому я не бачу будь-якого зв'язку ні з ним, ні з російським політичним керівництвом у найближчому майбутньому", — сказав Стубб.

Також він визначив три основні фактори, що забезпечують безпеку Фінляндії. Серед них сильна оборона в рамках Північноатлантичного союзу, членство Фінляндії у ЄС та НАТО та оборонна угода про співпрацю зі Сполученими Штатами.

"США є нашим дуже близьким союзником. І я передбачаю і вірю, що альянс збережеться", — додав фінський президент.

11 лютого 2024 року новим президентом Фінляндії обрано колишнього прем'єр-міністра, кандидата від правоцентристської Національної коаліційної партії Александра Стубба. 1 березня він змінить на посаді Саулі Ніїністе.

Під час підрахунку голосів Стубб відповів журналістам міжнародних ЗМІ, що рішуча підтримка України продовжуватиметься. На його думку, для Фінляндії безпека є екзистенційним питанням. Він назвав Фінляндію сильним членом НАТО і переконаний, що членство Фінляндії в альянсі — це перевага для НАТО.