Зеленський призначив заступників головнокомандувача ЗСУ та начальника Генштабу. Хто вони та за що відповідатимуть

Важливо
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 10 лютого 2024 року. Фото: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський затвердив кандидатури заступників новопризначеного головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та заступників нового начальника Генштабу Анатолія Баргилевича.

Про це Зеленський повідомив у вечірньому зверненні 10 лютого.

Так, на посади заступників Головнокомандувача ЗСУ призначили полковників Вадима Сухаревського та Андрія Лебеденка.

  • Сухаревський відповідатиме за безпілотні системи та застосування дронів Силами оборони. Раніше він був командиром 59 мотопіхотної бригади.
  • Лебеденко відповідатиме за інновації: технологічний компонент армії та бойових систем.

Заступниками начальника Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Володимир Горбатюк, бригадний генерал Олексій Шевченко та бригадний генерал Михайло Драпатий.

  • Горбатюк відповідатиме за оперативну роботу, роботу штабів, планування, управління. Раніше він був командиром 54-тої окремої механізованої бригади ЗСУ, що дислокується у Бахмуті.
  • Шевченко займатиметься логістикою. Він — Начальник Військової академії, також проходив службу на командних посадах артилерійських підрозділів, на посаді заступника начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
  • Драпатий відповідатиме за підготовку, якісне тренування військових. Драпатий – колишній командувач 58 мотопіхотної бригади та ОУВ "Херсон".

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.

9 лютого Олександр Сирський розповів про пріоритетні завдання, які стоять на порядку денному. Серед іншого, це чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об'єднань, з'єднань і частин з урахуванням потреб фронту в новітній зброї, яка надходить від партнерів, а також "найшвидший та раціональний розподіл й доставка всього необхідного для бойових частин була і залишається основним завданням військової логістики".