Півсотні дронів-камікадзе для військових зібрали тернополяни

Півсотні дронів-камікадзе для українських військових разом з друзями виготовив тернополянин Святослав Журовський. За його словами, займається цим від грудня 2023 року. На виготовлення одного квадрокоптера потрібно щонайменше 2 години, розповідає чоловік.

"Основа – це карбонова рама. Польотний контролер, який складається з двох елементів. Це силова частина і драйвер моторів. Зараз я складаю так званий "народний" дрон. Це семидюймовий дрон-камікадзе. Він має найбільший попит. І за ефективністю, за відгуками кажуть, що він наразі найкращий",– розповідає Святослав Журовський.

Тернополяни збирають дрони-камікадзе для військових. Суспільне Тернопіль

Святослав каже, почав виготовляти дрони торік, у грудні. "Зрозумів був, що є великий попит. І в мене є знання. Ну, думаю: чому не спробувати? В мене є кілька друзів, які мені допомагають. Крім того, ще мені подзвонили з одного підприємства. Сказали, що вони готові на безоплатній основі робити частину роботи",– каже Святослав.

Володимир Кіцак. Суспільне Тернопіль

Допомагають збирати дрони працівники Тернопільського педуніверситету. Один із них Володимир Кіцак. "Під керівництвом Святослава збиранням дронів займаються доценти і професори нашого фізмату. Люди з досвідом, "айтішники" теж комплектують дрони",– каже Володимир Кіцак.

Виготовлення дронів-камікадзе. Суспільне Тернопіль

За словами Святослава, ціна деталей для дрона без батареї – 300 доларів. Батарея коштує приблизно 3 тисячі гривень. Готовий дрон-камікадзе може підіймати вибухівку вагою 1 кілограм і 200 грамів і транспортувати її на відстань до 10 кілометрів. Після завершення збірки, дрон потрібно правильно налаштувати, каже Святослав. Святослав розповідає, виготовляє дрони за зверненнями військових та волонтерів.