Президент США Джо Байден заявив, що готовий перекрити кордон у разі кризи з мігрантами. Він закликав законодавців ухвалити двопартійний законопроєкт, який наділяє його відповідними повноваженнями.
Про це йдеться у заяві Байдена щодо двопартійних переговорів у Сенаті з питань безпеки кордонів, оприлюдненій на сайті Білого дому.
Байден відзначив, що два місяці тому доручив своїй команді розпочати переговори з двопартійною групою сенаторів, щоб нарешті серйозно вирішити прикордонну кризу. Вже кілька тижнів вони цим займаються. Працюючи цілодобово, у свята і на вихідних.
За його словами, те, що було обговорено в ході переговорів, стане “найжорсткішим і найсправедливішим набором реформ для захисту кордону, який коли-небудь був у США”.
“Це дасть мені як президенту нові надзвичайні повноваження перекривати кордон, коли він буде переповнений. І якщо мені нададуть такі повноваження, я скористаюся ними в день, коли підпишу законопроєкт як закон”, — заявив Байден.
Він додав, що також Конгрес має нарешті надати фінансування, яке він просив у жовтні, для забезпечення безпеки кордону. Це включає додаткові 1300 прикордонників, 375 імміграційних суддів, 1600 співробітників служби притулку та понад 100 найсучасніших інспекційних машин, які допоможуть виявити та зупинити фентаніл на південно-західному кордоні.
“Захист кордону в результаті цих переговорів — це перемога для Америки. Для всіх, хто вимагає посилення прикордонного контролю, це шлях до успіху. Якщо ви серйозно ставитеся до прикордонної кризи, прийміть двопартійний законопроєкт, і я його підпишу”, — йдеться у заяві Байдена.
Ключові сенатори уклали угоду, яка надасть США нові повноваження для обмеження перетину кордону — CNN
Як пише CNN з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням, учасники переговорів у Сенаті погодилися надати США повноваження значно обмежити перетин нелегальними мігрантами південного кордону. Це має на меті покласти край напливу мігрантів, який переповнив федеральні органи влади протягом останніх кількох місяців.
Угода Сенату, яка, як очікується, буде оприлюднена вже наступного тижня, також прискорить процес надання притулку, який розглядатиме справи протягом шести місяців — порівняно з нинішньою системою, за якої це може зайняти до 10 років для шукачів притулку.
Ці деталі відкривають нове вікно для перемовин, які тривають вже кілька місяців, оскільки лідери Сенату сподіваються, що їм вдасться приєднати угоду до допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. План також чинитиме тиск на республіканців, які мають вирішити, чи давати зелене світло цим новим органам влади, чи відхилити план.
Що відомо про дискусії через кризу мігрантів у США
Останніми місяцями тема посилення південного кордону США — одне з ключових для дискусій серед американських законодавців. Так, республіканці вимагали змінити закони заради захисту кордону з Мексикою. В обмін на це вони обіцяли підтримати фінансування допомоги для України та Ізраїлю.