"Живий. Не в 47-й бригаді, але продовжує військову службу" — військова розповіла про Маркуса

Валерій Маркус. . Фото: з Фейсбуку Валерія Маркуса

Колишній головний сержант 47-ї бригади “Маґура" Валерій Маркус живий і продовжує військову службу в іншому місці.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповіла стрільчиня-санітарка у штурмовій роті 47-ї ОМБр "Маґура" Олена Риж (Іваненко).

“Не тільки я, а й більшість людей з мого оточення не комунікують з ним, не знають його подальшу долю. Він точно є, живий. Не в 47-й бригаді, але продовжує військову службу. Коли прийде час, він сам все розповість”, — сказала Риж.

За її словами, відсутність спілкування ніяк не пов'язана з його заявами влітку.

“У мене немає до нього ніякого запитання, чи претензії. Здається, на День захисників і захисниць я його вітала — і все, ми більше не комунікували. Ми ніколи не товаришували — просто були знайомі, на рівні бригади. Я лише одна з тих, хто з задоволенням послухає будь-яку його заяву в майбутньому”, — пояснила Риж.

Що відомо про Валерія Маркуса

Валерій Маркус – військовий, блогер, письменник, мандрівник, колишній головний майстер-сержант 47-го окремого батальйону, ідеолог благодійного фонду "Markus Foundation" та автор бестселеру "Сліди на дорозі".

Влітку 2023 року головний сержант 47-ї окремої механізованої бригади "Маґура" Валерій Маркус написав рапорт, у якому просив перевести його на нижчу посаду.

"Я категорично не згоден з рішеннями щодо застосування і розвитку 47 бригади. Збудувати військову частину згідно тих цінностей, які ми декларували на початку її створення, нам не дозволили. Вплинути на ситуацію або виправити більше можливості не маю. Моє перебування на посаді головного сержанта бригади більше не вважаю доцільним", — написав тоді Маркус у Фейсбуці.

Він додав, що не може залишити людей, тому йде "на найнижчу посаду за власним бажанням, щоб бути ближче до них на полі бою".

Після цього головним сержантом 47 окремої механізованої бригади став Віталій Аверін.