Зеленський провів розмову з Ердоганом. Говорили про експортний коридор, Формулу миру та повернення полонених

Президент України Володимир Зеленський та президент Туреччини Реджеп Ердоган. Фото: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

Про це Зеленський повідомив під час вечірнього звернення.

За результатами розмови президент наголосив, що саме від українсько-турецької співпраці багато в чому залежить безпекова ситуація у Чорному морі та загалом продовольча безпека у світі.

За словами Зеленського, наразі від початку роботи експортного коридору через нього вже проведено понад 14 мільйонів тонн вантажів, і це майже пів тисячі суден.

"Дуже важливий результат – і економічний, і безпековий, геополітичний. Ми демонструємо, що можемо повертати безпеку нашому регіону попри всі наявні загрози. Бачимо, як сила нашого партнерства додає сили всьому нашому регіону", — зазначив він.

Також Зеленський обговорив з Ердоганом роботу щодо Формули миру та підготовку нової зустрічі на рівні радників, яка відбудеться у Давосі в січні.

Президент України повідомив, що турецька сторона прийняла його запрошення взяти участь у зустрічі.

"І кожна країна своєю участю у спільній роботі – зараз роботою радників, згодом лідерів – демонструватиме, наскільки важливо, щоб міжнародне право запрацювало. Запрацювало на сто відсотків", — сказав Зеленський.

Крім того, лідери обговорили повернення полонених і депортованих в Росію. Президент України наголосив на важливості посередництва Туреччини задля повернення усіх, хто незаконно утримується в Росії, зокрема і кримських татар.