У полон РФ до початку повномасштабного вторгнення потрапили 373 українських військових — Лубінець

. Омбудсман України Дмитро Лубінець. Фото: Суспільне Рівне

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що у російському полоні перебуває понад 350 українських військових, які потрапили туди з 2014 року до початку повномасштабного вторгнення.

Про це омбудсмен повідомив у інтерв'ю Укрінформу.

Відповідаючи на запитання про те, скільки загалом налічується українців, яких росіяни затримали у Криму та на Донбасі до 24 лютого 2022 року, Лубінець сказав, що "це — сотні громадян України".

Уповноважений зазначив, що Росія не надає інформацію про цих полонених.

"Щодо родин — ті сім’ї, які мають бажання з нами зустрітись, ми завжди зустрічаємося. І це — політв'язні, а в нас же є й військові, які потрапили у полон з 2014 року. Щодо цифри, то їх десь 373, це окремий список", — розповів омбудсмен.

19 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що процес обміну полоненими ускладнений, але "трек відкриється".

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що РФ призупинила обміни військовополоненими, намагаючись цим вплинути на суспільство й створити враження, ніби українська влада не працює над відповідним питанням.

До цього Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних. Петро Яценко не прокоментував ці дані.