"Розібратися із минулим". Павло Белянський — про роман, присвячений шахтарській Батьківщині, та нову збірку про воїнів

. Фото: Суспільне Донбас

Письменник з Луганщини Павло Белянський закінчує писати нову книгу. Нині Павло, відомий як Паштет за псевдо часів блогерства, — військовослужбовець ЗСУ. Пішов на війну після повномасштабного вторгнення, брав участь у боях на Київщині, Херсонщині, Харківщині, та нині служить у небойовому підрозділі. У Дніпрі на презентації автобіографії "Бабуся вмирати не любила" автор розповів і про нову книгу, яка має вийти друком наступного року.

Сімейну сагу "Бабуся вмирати не любила", як сам її називає Белянськмй, писав півтора року, вона про пошук відповідей у минулому, історії роду. Павло родом з Луганщини, тож писав про життя у шахтарських селищах.

"Книга автобіографічна, тому що я розповідаю історії своєї родини. Це історія родини, яка живе в невеличкому шахтарському селищі. І це оповідання охоплює десь три покоління саме цієї родини. Я намагався виписати архетипічні образи, типові саме для шахтарських селищ", — розповів про "Бабусю" Павло Белянський.

"Я намагаюся розібратися зі своїм минулим. Чому трапилось так, що в Харкові чи в Одесі не вийшло зробити сепаратистські недореспубліки, а саме на Донбасі це вийшло".

За словами Белянського він написав книгу про українських воїнів "Життя починається", планує, що вона вийде друком наступного року.

"Це історії людей, які не думали, що вони колись стануть військовими", — описує нову книгу письменник.

Історії він зібрав за час служби у війську. З 25-го лютого 2022 року Белянський пішов у територіальну оборону Києва, за його словами, потім був на Херсонському напрямку, брав участь у Харківському контрнаступі. Нині Павло служить у небойовому підрозділі в Києві.

"Був на штурмах, був в обороні. Війна, як казав наш взводний, це коли тобі завжди страшно. Тобі лячно, але іноді ти керуєш страхом, а іноді страх керує тобою".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram