Зеленський поговорив про оборонні потреби України з новообраним прем`єром Нової Зеландії

. Фото: Офіс президента

У середу, 20 грудня, глава української держави Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новообраним прем’єр-міністром Нової Зеландії Крістофером Марком Лаксоном.

Про це повідомили в Офісі президента.

Зеленський подякував за військову, фінансову та гуманітарну допомогу, яку надає Нова Зеландія Україні в умовах повномасштабного вторгнення. Він висловив упевненість щодо подальшої всебічної підтримки нашої держави з боку нового новозеландського уряду.

Президент високо оцінив чітку підтримку з боку Нової Зеландії на міжнародних майданчиках, запровадження санкцій проти Росії, долучення до діяльності Контактної групи у форматі «Рамштайн» та участь у юридично-правових процесах із притягнення держави-агресора до відповідальності.

Під час розмови сторони обговорили оборонні потреби України з урахуванням актуальної ситуації на фронті, подальшу співпрацю у сфері гуманітарного розмінування, а також залучення Нової Зеландії до проєктів із відновлення нашої країни.

Володимир Зеленський поінформував про досягнутий Україною прогрес у відновленні свободи судноплавства в Чорному морі та забезпечення роботи спеціального морського коридору.

Окрему увагу приділили питанням реалізації Української формули миру та організації Глобального саміту миру.