Ізраїль повернув суворий карантин напередодні юдейського Нового року

АР

Ізраїль став першою країною світу, яка повернула загальнонаціональний карантин у перший день юдейського Нового року Рош га-Шана.

Відповідно до запроваджених правил, громадяни країни можуть залишати будинки тільки в разі крайньої потреби та мають залишатися у радіусі 1 кілометра від місця проживання, повідомляє BBC.

Окрім того:

  • в одному приміщенні можуть перебувати не більше 10 людей, група з 20 — може виходити на вулицю;
  • школи та магазини зачиняються;
  • недержавні офіси та підприємства можуть залишатися відчиненими, але не повинні пропонувати послуги, які потребують особистого спілкування.

При цьому аптеки та супермаркети продовжать працювати.

Початок карантину збігся з першим днем святкування юдейського Нового року. Традиційно свято триває тиждень, у цей період люди активно відвідують одне одного і збираються великими компаніями.

Карантин запроваджують щонайменше на три тижні. Обмеження посилили через високий рівень зараження на коронавірус — протягом останніх кількох тижнів щодня у країні фіксували більше 6 тисяч нових випадків захворювання. За час епідемії у країні від COVID-19 померли 1169 людей, близько 177 тисяч — захворіли.

Водночас, як повідомляють місцеві ЗМІ, новий локдаун викликав хвилю протестів. У відповідь на це Нетаньягу заявив, що готовий запровадити ще серйозніші обмеження.

Що відомо

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що пандемія COVID-19 вийшла з-під контролю, та закликав до боротьби з дезінформацією про вакцинування.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!