Спортсмен, тренер, волонтер та воїн: Житомир попрощався із українським захисником Юрієм Городнім

У Житомирі 11 грудня попрощалися із військовослужбовцем Юрієм Городнім, який загинув на Луганщині 16 травня 2022 року. До повномасштабного вторгнення російських військ Юрій Городній був професійним спортсменом, тренером, президентом житомирських волейбольних клубів "Амбасадор" та "Ракета", а також волонтером.

Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Дружина воїна Інна Городня розповіла, що захищати Україну від російських військ Юрій пішов у перші дні повномасштабного вторгнення.

Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Дружина загиблого військовослужбовця Інна Городня (зліва). Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

"Він із перших днів повідомив нам, що піде на війну. Я його відмовляла, казала, що не хочу, щоб він ішов. Але він не послухав. Відправив нас із маленькою донечкою за кордон до Польщі, а сам пішов. Потім він телефонував мені, заспокоював, казав, що він у Малині, на навчаннях", — сказала дружина загиблого воїна Юрія Городнього.

За її словами, чоловік загинув у середині травня 2022 року в результаті артилерійського обстрілу російських військ. Але понад півтора року його тіло не могли ідентифікувати. На момент загибелі йому було 42 роки.

Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

"20 травня я отримала звістку про те, що мій чоловік загинув. А потім я його 40 днів шукала. Писала президенту України, шукала людей. Але нічого не можна було вдіяти і довести. Згодом крок за кроком я все-таки довела його загибель", — розповіла жінка.

Юрій Городній народився та виріс у Житомирі. За словами директорки міського центру соціальних служб Ольги Юрченко, він навчався у міському екологічному ліцеї №24. Отримав дві вищі освіти у Житомирському держуніверситеті імені Івана Франка. Мав дві професії — психолога та тренера. Був президентом відразу двох волейбольних молодіжних клубів.

Житомирянин Павло Гутніков займається у дитячо-юнацькій спортивній школі "Юність" і свого часу був вихованцем Юрія Городнього. Він пригадав, що перед загибеллю отримав повідомлення від свого тренера.

Вихованець тренера Юрія Городнього Павло Гутніков. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

"Останній раз він мені написав у вайбері. Він запитував, як у мене справи, чи я живий, чи у мене все добре. Юрій Вікторович був прекрасною людиною, він розвивав у Житомирі волейбол, переживав за нас. Юрій Вікторович був мені, як батько", — сказав вихованець спортивної школи.

Сестра Юрія Марина розповіла, що її брат був хорошою людиною, встигав виконувати багато справ одночасно: виховував власних дітей, приділяв час дружині, тренував учнів.

Сестра загиблого військовослужбовця Марина. Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

"Мій брат для мене був найкращою людиною. Він був професійний тренер, чудовий батько для своїх дітей, прекрасний брат. І загинув як справжній Герой, захищаючи нашу родину і нашу країну", — сказала сестра загиблого воїна Марина.

Дружина загиблого воїна Інна Городня принесла на могилу чоловіка дитячу м'яку іграшку. Сказала, що вона від імені їхньої молодшої доньки Яни.

Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

"Цього ведмедика ми принесли від нашої малесенької донечки Яночки. Їй зараз 2 рочки і сім місяців. Вона у дитячому садочку. А ведмедик — це те, що ми можемо передати від неї особисто для її тата. Наша дівчинка була для нього перлинкою у житті", — сказала Інна Городня. І додала, що родина Юрія житиме світлою пам’яттю про нього, який поклав своє життя задля наближення перемоги України над Росією.

Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне Житомир

Юрія Городнього поховали на міському Смолянському кладовищі. У нього залишилися дружина та двоє доньок — Каріна та Яна.

Раніше Суспільне писало, що у листопаді 2023 року в Житомирі започаткували відкритий турнір з волейболу серед юнаків та дівчат на честь пам’яті воїна, волонтера та тренера Юрія Городнього.

Загиблий воїн Юрій Городній багато разів був відзначений у номінації "Кращий тренер міста". Постійно і як тренер, і як гравець разом зі своїми командами брав участь в різних чемпіонатах України, Кубках Житомирської області та чемпіонатах міста з класичного, пляжного та паркового волейболу та ставав призером спортивних турнірів міста, області та України.

Вічна слава та світла пам'ять нашому Герою.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube