В "ДНР" засудили до 25 років ув'язнення українського військового Руслана Шмідта

Фото: Слідчий комітет Російської Федерації

11 грудня "суд" терористичного угруповання "ДНР" засудив до 25 років ув'язнення колонії суворого режиму українського військового Руслана Шмідта.

Про це повідомив Слідчий комітет Російської Федерації.

В Слідкомі РФ військовослужбовця 503-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Шмідта звинуватили у тому, що він, ніби, застрелив цивільну людину в Маріуполі.

"Шмідтне менше 20 разів вистрелив з автомата Калашнікова в чоловіка, який йшов Цимлянським провулком", — розповіли у комітеті.

За вересень 2023 року в "ЛДНР" засудили 19 українських військових, за жовтень — 24. У листопаді — 27. Від початку грудня — 4. В окупованих Росією частинах Донецької та Луганської областей українських військових "звинувачують" та "судять" так звані суди за однаковими сценаріями, це або вбивство цивільних через неприязнь, замаху на вбивство або пошкодження майна.

В Росії вперше засудили українського військового, це сталось в листопаді 2023 року Південний окружний військовий суд засудив військовополоненого Антона Чередника до 19 років виправної колонії суворого режиму з відбуванням перших трьох років у в'язниці. Чоловік служив у морській піхоті, у квітні 2022 року опинився у полоні під час боїв за Маріуполь.

Омбудсман Дмитро Лубінець відреагував на засудження українських військових в окупації та написав, що їх судять за надуманими статтями.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, що такі "суди" є порушенням права на справедливий судовий процес.

"Ці вироки суду "ДНР" є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донеччина є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — уточнив Дмитро Лубінець.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram