Збір урожаю на Хмельниччині: регіон займає п’яте місце в Україні за заготівлею зерна

У Хмельницькій області на площі 516,3 тисячі га зібрали чотири мільйони двадцять тисяч зерна. Це п’ятий показник в Україні. За урожайністю зернових культур, що становить 77,8 ц/га, область займає першість. Також завершили заготівлю картоплі й цукрового буряка.

Про це розповів начальник управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА Олег Омелянюк.

За його словами, серед зернових культур найбільше у 2023 році зібрали кукурудзи.

"Валовий збір кукурудзи складає майже два мільйони тонн при середній урожайності 105 ц/га. Це найвищий показник урожайності в державі", — пояснив Олег Омелянюк.

Ранні зернові й зернобобові культури обмололи наприкінці серпня. Зі слів начальник управління, озимої пшениці намолотили один мільйон чотириста п’ятдесят три тисячі тонн, гороху — 6,7 тисячі тонн. Урожайність ярого ячменю, порівнюючи з 2022 роком, збільшилась на 5 ц/га. Цього року цієї культури зібрали майже 332 тисячі тонн.

У порівнянні з минулим роком, Олег Омелянюк каже, показники валового збору і врожайності пізніх технічних культур, сої й соняшника, залишилися незмінними. Озимого ріпаку заготовили 315 тисяч тонн.

Начальник управління зазначив, що зібрали 1,5 мільйона тонн картоплі та овочевих культур: "Самозабезпечення населення області та переміщених осіб у цих видах продукції становить понад 300 відсотків".

Наразі триває період цукроваріння, в області працює п’ять заводів. Олег Омелянюк розповів, планують виробити майже 180 тисяч тонн цукру.

"Усього викопали 1,5 мільйона тонн цукрових буряків при урожайності 515 ц/га. Всі цукрові заводи виробили близько 115 тисяч тонн цукру при потребі для споживання мешканцями області в 90 тисяч тонн. На даний час продовжується вивезення та кагатування цукрових буряків для подальшого перероблення", — пояснив начальник управління.

Олег Омелянюк каже, у Хмельницькій області засіяли 220 тисяч га озимих зернових культур урожаю 2024 року.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.