Блокуватимуть рух вантажівок: словацькі перевізники з 11 грудня продовжать акцію протесту на ПП "Вишнє Нємецьке-Ужгород"

Фото: Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Президія Союзу автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) прийняла рішення про продовження акції протесту на прикордонному переході "Вишнє Нємецьке-Ужгород" з 11 грудня із 15:00 до подальшого повідомлення.

Про це повідомляють на сторінці UNAS у Facebook.

"В'їзд на територію Словацької Республіки для вантажного транспорту буде заблоковано. Пасажирський рух обмежено не буде. Бюро прийняло таке рішення на основі оцінки отриманої інформації та її впливу на словацький ринок автомобільних перевезень. Таким чином, ми приєднуємося до протестів, організованих у Польщі з 06.11.2023, а з 11.12.2023 також на території Угорщини", — йдеться у заяві.

Що відомо про блокування словацько-українського кордону

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) 29 листопада повідомив, що розпочне блокування прикордонного пункту "Вишнє Нємецьке – Ужгород" з 1 грудня. Метою протесту є приєднання до польських перевізників.

Цього місяця представники UNAS уже блокували на годину пункт перетину кордону "Вишнє Нємецьке — Ужгород" з боку Словаччини, висловивши солідарність із польськими страйкарями. Вони вимагали від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати – це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

1 грудня на території Словаччини розпочато блокування руху вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецьке", що суміжний українському пункту пропуску "Ужгород".

4 грудня о 22:00 словацькі протестувальники, які блокували рух вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецьке", завершили акцію. Оформлення транспортних засобів здійснюють встановленим порядком.

Що відомо про плани блокування угорсько-українського кордону

Угорська спілка перевізників (MKFE) заявила, що з 11 грудня почне протест біля пункту пропуску "Захонь-Чоп", вимагаючи скасувати лібералізацію перевезень для української сторони. Про це йдеться у заяві MKFE.

У спілці стверджують, що в такий спосіб вони хочуть привернути увагу Єврокомісії до "серйозних наслідків" угоди між ЄС, Україною та Молдовою.

"Автоперевізники вимагають негайного перегляду угоди та відновлення ліцензійних квот на україно-угорські перевезення, а також ефективного та інтенсивного офіційного контролю за українськими перевізниками", — йдеться у повідомленні.

Водночас 10 грудня у ДПСУ повідомили, що біля пункту пропуску "Захонь-Чоп", на угорсько-українському кордоні, угорські перевізники не блокуватимуть кордон для руху вантажівок.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads