Зеленський в Аргентині зустрівся з президентами Уругваю, Еквадору та Парагваю. Обговорили українську "формулу миру"

Володимир Зеленський під час зустрічі з президентом Уругваю. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з робочим візитом в Аргентині, зустрівся із главою Уругваю Луїсом Лакальє Поу. Окрему увагу під час розмови було приділено можливості проведення саміту Україна – Латинська Америка. Зеленський запросив Луїса Лакальє Поу відвідати Україну з візитом.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський подякував за позицію Уругваю в межах Міжнародної морської організації на підтримку резолюції щодо впливу російського вторгнення в Україну на міжнародне судноплавство, ухваленої в грудні поточного року.

"Сьогодні я маю змогу особисто подякувати вам і людям вашої країни за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України", – сказав він.

Зеленський наголосив, що наразі Україна веде складну битву з російськими військами на полі бою й паралельно працює над імплементацією української "формули миру", яка є одним із ключових політичних інструментів для закінчення війни.

Президент України оцінив участь представника Уругваю в третій зустрічі радників із питань національної безпеки та зовнішньої політики щодо реалізації "формули миру".

Зеленський також висловив сподівання на участь уругвайської сторони в четвертій зустрічі радників у січні наступного року, на якій, зокрема, заплановано обговорити підготовку першого установчого Глобального саміту миру.

Також президент України провів зустрічі із президентами Парагваю та Еквадору.

Зокрема Зеленський подякував президенту Парагваю Сантьяго Пеньї за рішучу підтримку України в межах міжнародних організацій і обговорив з ним шляхи розвитку торгівлі між Україною та Парагваєм.

"З президентом Даніелем Нобоа обговорили можливості розвитку двосторонньої співпраці України та Еквадору: у безпековій сфері, диджиталізації, торгівлі сільськогосподарською продукцією. Запропонував долучитися до імплементації української "формули миру", — йдеться у дописі Зеленського.

9 грудня президент України Володимир Зеленський вирушив до Аргентини, щоб взяти участь в інавгурації нового президента Аргентини Хав’єра Мілея, що стало його першою поїздкою до Латинської Америки.

Дорогою до Аргентини Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешу Коррея-і-Сілвою.

20 листопада 2023 року Аргентина обрала своїм новим президентом лібертаріанця Хав’єра Мілея. Він отримав майже 56% голосів виборців, а його суперник — міністр економіки Серхіо Маса — 44%.