"Не мовчи! Полон вбиває!" У Миколаєві люди вийшли на акцію, аби привернути увагу до проблем військовополонених

Акція "Не мовчи! полон вбиває!", Миколаїв, 10 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 10 грудня 2023 року відбулась акція "Не мовчи! Полон вбиває!" У середмісті під написом "Азовсталь" 80 людей — рідні та друзі — тримали у руках світлини із зображеннями захисників різних бригад та підрозділів, які перебувають у російському полоні. Подібні заходи відбулись одночасно у 12 містах України.

На місці події побували кореспонденти Суспільного.

Керівниця громадської організації "Об'єднання матерів і дружин захисників України" в Миколаївській області Лілія говорить, мета акції — привернути увагу не тільки влади, але й світової спільноти до проблеми українських полонених.

"Ми підтримуємо акцію про полонених, адже в країні війна точиться вже 10-й рік, і на жаль, багато років проблеми не міняються. Звільніть наших полонених — це найголовніше гасло, і про це кричить душа кожної родини", — говорить Лілія.

Люди, які долучилися до акції "Не мовчи! Полон вбиває!", Миколаїв, 10 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Акція "Не мовчи! Полон вбиває!" відбулась в 12 містах України, розповіла сестра військовополоненого Оксана.

"Ця мирна акція є продовженням "живого ланцюга", що відбувся в Києві. Стоячи з картонками, ми нагадуємо про наших військовополонених. Зокрема, оборонців Маріуполя, які за наказом вийшли з "Азовсталі", — розповідає Оксана.

Дружина військовополоненого морпіха Дар'я (зліва) та керівниця ГО "Об'єднання матерів і дружин захисників України" в Миколаївській області Лілія, Миколаїв, 10 грудня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

До акції долучилась Дарʼя — дружина військовополоненого морпіха.

"Я приїхала з Києва, там підтримувала свого чоловіка, який понад 20 місяців перебуває в російському полоні, він захищав Маріуполь, і наразі нам невідома його доля. Наші морські піхотинці страждають, їх катують і їх потрібно скоріше повертати, адже другий рік вони в неволі", — розповідає дружина морпіха.

Члени сімей та друзі військовополонених вишукались в "живий ланцюг", загалом зібрались 80 людей. Батько військовополоненого Юрій говорить, син у полоні вже півтора року.

"З 18 травня. З дня його народження", — каже Юрій.
Батько військового Юрій, Миколаїв. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Жителька Миколаєва Любов чекає на повернення сина Руслана. Чоловік боронив Маріуполь, нині він в полоні.

"Моя місія не лише дати життя, моя місія — захищати це життя. Він мені все казав: "Мамо, в мене є кого захищати". 15 травня (2022 року — ред.) він написав мені перше повідомлення: “Мам, я живий”. Потім я знайшла його фото в соцмережах, знайшла фото в Оленівці. З Оленівки він мені теж подзвонив, сказав, де він зараз перебуває. Це був останній дзвінок. Наразі я не знаю, де мій син, бо немає обмінів", — говорить жінка.

Захід тривав одну годину.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.