Полковниця Ольга Твердохлєбова з Вінниці святкує 100-річчя

Оновлено

Розвідниці, полковниці Ользі Твердохлєбовій 10 грудня виповнилось 100 років. Другу світову війну жінка пройшла до Берліна. Жартує, що за всі подвиги, має стільки нагород, орденів та медалей, що і чіпляти на кітелі ніде: від радянської влади, польської та від української.

10 грудня розвідницю привітали й вінницькі правоохоронці.

До 2014 року і до Москви і до Мінська їздила: туди запрошували, як почесну гостю, Героя. Що Росія нападе на Україну, каже жінка, навіть у страшному сні уявити не могла.

Тепер, каже, їй вкрай боляче чути як Путін нівелює заслуги українського народу у Другій світовій війні.

"Вони собі приписують перемогу, але ні, не припишете. Нас хоч мало, але ми ще живі. Це наш народ український, все життя воював за нашу землю. У нас в крові захистити свою Батьківщину, сімʼю, дітей", каже Ольга Твердохлєбова.

Каже, знає 552 анекдоти. Ольга Твердохлєб — розвідниця, полковник у відставці, почесний ветеран 2-ої світової. Виконувала завдання на території Польщі та Німеччини. 8 травня 1945-го зустрічала у Берліні. Тоді, розповідає, її контузило, заховалася у вирві від снаряду. Але, каже, оскільки через три дні не повернулася у частину, там вирішили, загинула.

"Пошта працювала у війну — на п’ятірку, і вони вже послали мамі. Моя мама має три похоронки — брат загинув, льотчик, батько під Сталінградом і я в Сандомирі. Там навіть могила моя є", — розповіла пенсіонерка.

Вона багато жартує та сміється. Але, каже, найважче за століття — не пережиті дві війни, а втрата рідних.

"Народилася я дівчинкою, сестрою, улюбленою донькою. Я була нареченою, була коханою дружиною, була мамою, була бабусею, прабабусею. Усі-усі назви, які тільки є, розвідниця. Всі назви є, окрім одного, я ніколи не була і не буду тещею", — каже жінка.

Каже, не має ніяких секретів довголіття. Потрібно любити життя, займатися спортом та жити на позитиві.