Зареєстрували петицію про присвоєння звання Героя України загиблому бійцю з Тернопільщини

Боєць Василь Здеб. Фото: Суспільне Тернопіль

На офіційному інтернет-представництві президента України у розділі електронні петиції зареєстрували звернення про надання звання Героя України посмертно військовому з Тернопільщини Василю Здебу. Петицію зареєструвала наречена Єва Решетило.

Про це повідомили на сайті офіційного інтернет-представництва президента України.

Василь Здеб добровільно пішов на війну, коли йому був 21 рік. У 54-й окремій механізованій бригаді став командиром взводу. Був нагороджений почесною відзнакою "Хрест 54 ОМБР" за мужність та відвагу і нагрудним знаком "Срібний хрест" за особистий внесок у розвиток ЗСУ, успішне виконання бойових завдань.

"Під час свого першого бою отримав контузію, але відмовився від евакуації, щоб не залишати побратимів. Завжди проявляв ініціативу, був витривалим, безстрашним. Заслужив авторитет своїм героїзмом, стійкістю і відвагою, як командир взводу. Завжди підтримував своїх підлеглих, піклувався про збереження їх життів і виносив на собі поранених з поля бою", йдеться у повідомленні.

У жовтні 2023 року Василя поранило осколками від ракети в Донецькій області. Місяць лікарі боролися за його життя, але врятувати бійця так і не вдалося. Помер військовий 1 листопада.

Петицію зареєстрували 8 грудня 2023 року. Станом на сьогодні, 10 грудня 2023 року, вона набрала 2 257 голосів з 25 000 необхідних.