"ДНК-експертиза підтвердила, що то мій син": у Хмельницькому попрощалися з бійцем Іваном Грисюком

Сьогодні, 9 грудня, у Хмельницькому відбулося поховання загиблого на війні захисника України Івана Грисюка. Старший лейтенант загинув 19 червня 2023 року під час розвідки на Запорізькому напрямку.

У серпні мати Івана Людмила Грисюк розповіла Суспільному Хмельницький, що понівечене тіло сина перебувало у морзі, впізнати його було важко, тому без ідентифікації не могла поховати його. За півроку ДНК-експертиза підтвердила, що загиблий — її син.

Попрощатися з захисником України, старшим лейтенантом Іваном Грисюком до Свято-Георгієвського храму прийшли рідні, знайомі та побратими. Вадим прийшов провести в останню путь свого колишнього командира. Каже: це була надійна людина.

"Він був моїм командиром взводу, ще коли служив у Хмельницькому ОМ ТЦК та СП. Справедливий, чесний, пунктуальний. Завжди можна було на нього покластися. Він ніколи не відмовляв в допомозі. Якщо щось не знали — підказував. Він був хорошим командиром. Він з нами більше року прослужив, а потім його перевели вже в бойовий підрозділ", — розповідає побратим загиблого.

Прощання з Іваном Грисюком у Свято-Георгієвському храмі, 9 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Про загибель Івана стало відомо 19 червня цього року. Він загинув у селі Роботине Пологівського району Запорізької області під час розвідки. При виконанні бойового завдання, Івана було поранено, але через щільний обстріл території побратими не змогли вчасно надати допомогу бійцю.

"Вони не могли витягнути, бо були під обстрілом. Група відійшла, а він там лишився. І його просто добили. І на ранок він вже був 200. І ми його дуже довго не могли забрати з поля бою, тому що постійно були обстріли. І він днів 10 там пролежав. Для мене це дуже велика… Я тоді це… Ну, велика втрата. Не можу…", — зі сльозами розповідає ще один побратим загиблого героя Василь.

Мати загиблого військового Людмила Грисюк. Фото: Суспільне Хмельницький

Мати бійця півроку не могла поховати сина. Каже, їздила на пізнання до Запорізького моргу, де зберігалось тіло.

"Думала, ну невже я, мама, не впізнаю. Повірте, там не було, що впізнавати. Прийшла ДНК-експертиза і підтвердилось", — каже Людмила Грисюк.

Мати говорить, до останнього сподівалась, що її син живий. Але тіло ідентифікували й стало можливим провести Героя в останню путь.

"Ми півроку не могли зробити ДНК-експертизу. У мене вже всілякі думки були. Я вже так думала: "Можливо в полоні, що так довго немає результату. Потім думаю, може де без пам’яті поранений. В госпіталі всі дзвонили. Але всюди не було. Але хлопці казали, що бачили, як він загинув. Але я не хотіла в то вірити, так як мама. Бо кожна мама, якщо, навіть один процент надії є, вона сподівається, що її дитина жива", — розповідає Людмила Грисюк.

Прощання з військовим Іваном Грисюком у Свято-Георгієвському храмі в Хмельницькому. 9 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами матері, хлопець не був одружений, але мав дівчину, яку не встиг познайомити з рідними.

"Я її знайшла вже пізніше по інтернету. Бо як він був ще живий, не хотів мене знайомити із нею. Казав, сміючись: «Мам, на все свій час". Так як Ваня. Він завжди був на позитиві, веселий", — говорить мати загиблого.

Його побратим Василь згадує останню розмову з другом: "Він коли йшов, я йому ще сказав: "Вань, дивись, будь обережним. Бо ще потрібно весілля нам відгуляти в Хмельницькому". І він так на мене подивився, я ніколи не забуду його погляд. Подивився на мене і пішов. І все…".

Проводжали 29-річного захисника України Івана Грисюка навколішки. У траурній процесії несли весільне гільце та коровай. Поховали його на Алеї Слави в мікрорайоні Ракове, що у Хмельницькому.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.