"Росія знищує в депортованих дітей будь-які спогади про Україну" — Єрмак на першій зустрічі Міжнародної коаліції

Глава ОПУ Андрій Єрмак. Фото: Офіс Президента України

Сьогодні 9 грудня у Києві відбулась перша зустріч Міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей, незаконно депортованих до Росії.

Як повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак, до зустрічі приєдналися 72 представники інших країн та міжнародних організацій.

"Питання повернення викрадених маленьких українців є пріоритетом для команди Президента Володимира Зеленського. Саме тому під час зустрічі радників лідерів держав у межах реалізації Формули миру на Мальті було ініційоване створення Міжнародної коаліції за повернення українських дітей", — зазначив Єрмак.

Глава ОПУ наголосив, що Росія приховує дані про викрадених в Україні дітей та ігнорує будь-які запити міжнародної спільноти надати відповідну інформацію, і тому Україна майже не має достовірних відомостей про них та їхню подальшу долю.

"Закликав учасників коаліції разом працювати над створенням механізмів для ідентифікації та відновлення документів, а також фізичного повернення дітей в Україну", — додав за результатами зустрічі Єрмак.

Раніше перша леді України Олена Зеленська повідомила, що Україні вдалося повернути з Росії 387 дітей, яких викрали росіяни під час окупації.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора вказали, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.