У Кулеби закликали міжнародну спільноту засудити намір Росії провести вибори на окупованих територіях України

Будівля Міністерства закордонних справ України, фото: УНІАН

Міністерство закордонних справ звернулося до міжнародної спільноти із закликом рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на окупованих територіях України.

Відповідну заяву оприлюднили на сайті МЗС.

"8 грудня ЦВК РФ оголосила про проведення 15-17 березня 2024 року чергових виборів президента РФ. Російська влада повідомила про намір організувати голосування й на тимчасово окупованих територіях України: Автономної Республіки Крим та Севастополя, частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України", — вказали у відомстві.

Міністерство наголосило, що проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН.

"Такий виборчий процес, як і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним та нікчемним. Включення голосів, отриманих на тимчасово окупованих територіях України, поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента РФ", — підкреслюється у заяві.

МЗС закликало міжнародну спільноту рішуче засудити намір Росії провести президентські вибори на окупованих українських територіях, а на причетних до їхньої організації та проведення — накласти санкції.

Окрім цього, у зовнішньополітичному відомстві закликали іноземні держави не надсилати своїх громадян як спостерігачів на ці псевдовибори.

"Для тих, хто братиме участь, передбачена кримінальна відповідальність, згідно з українським законодавством. Будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного із демократією. Вони слугують лише інструментом утримання російського режиму при владі", — підсумували у міністерстві.

Раніше міський голова Мелітополя Іван Федоров розповів, що на тимчасово окупованій території Запорізької області росіяни готуються до проведення виборів президента РФ.

Що відомо про вибори у Росії

Вибори президента РФ відбудуться протягом трьох днів — з 15 по 17 березня 2024 року. Відповідну постанову ухвалила ЦВК Росії.

Як повідомляла раніше DW, про намір брати участь у президентських виборах у березні 2024 року, раніше оголосили п'ять кандидатів.

8 грудня російське агентство "РИА Новости" писало, що Путін оголосив про плани висуватися на п'ятий президентський термін.

Згодом речник Кремля Дмитро Пєсков поінформував, що слова Путіна про намір балотуватися на новий термін, "не були домашньою заготовкою".