У Запоріжжі відбулося чергове судове засідання у справі ДТП за участю переселенця та патрульної поліції

Судове засідання у справі про ДТП переселенця з Маріуполя Володимира Щербини та патрульного поліцейського. Фото: Суспільне Запоріжжя

Вчора, 8 грудня, у Запоріжжі відбулося чергове судове засідання у справі про ДТП переселенця з Маріуполя Володимира Щербини та патрульного поліцейського. Цього разу Комунарський районний суд вирішив провести одночасний допит експерта Незалежного інституту судових експертиз та фахівця запорізького криміналістичного центру, який нині перебуває за кордоном.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного, які були присутні під час засідання.

На засіданні в Комунарському районному суді прокурорка Юлія Беклеміщева зазначила, фахівець запорізького криміналістичного центру знаходиться за межами України:

"Хочу зазначити, що Куницький на теперішній час знаходиться за межами території України, однак, він має можливість вийти на відеозв'язок з судом тільки о 9 ранку".
Юлія Беклеміщева повідомляє інформацію про експерта Куницького. Фото: Суспільне Запоріжжя

Обвинувачений у справі Володимир Щербина вважає це затягуванням справи:

"Експерт, який був в Запоріжжі, я вважаю, просто втік за кордон, не знаю по яким причинам, але це вже в нього мабуть четверта відсутність в суді. Ми минулого разу два чи три рази чекали, щоб він прийшов і знову те саме повторюється".
Володимир Щербина, обвинувачений, разом із адвокатом. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сторона потерпілого патрульного від коментарів журналістам Суспільного відмовилася. Наступне судове засідання за цією справою призначили на 14 грудня 2023 року.

Що відомо про розгляд судової справи №333/5300/22

  • 30 серпня службова автівка патрульної поліції протаранила машину переселенця з Маріуполя Володимира Щербини на перехресті вулиці Культурної і Таманської у Комунарському районі Запоріжжя. В результаті розслідування Щербину звинуватили у вчиненні кримінального правопорушення, згідно з ч. 2 статті 286-тої Кримінального кодексу України, а саме порушення Правил безпеки дорожнього руху. Нині чоловік у суді намагається довести, що він не порушник, а потерпілий.
  • 2 березня в Комунарському суді Запоріжжя відбулося засідання у справі переселенця Володимира Щербини Під час засідання заслухали обвинуваченого, переглянули відеодокази, обговорили доцільність повторного проведення технічної експертизи;
  • 20 березня відбулося наступне судове засідання у справі про ДТП. Під час засідання заслухали Ольгу Литвицьку, одного з двох експертів, які проводили комплексне дослідження обставин аварії під час досудового розслідування. Проте, обвинувачений Володимир Щербина вважає, що дана експертиза є некомпетентною;
  • 20 квітня відбулося чергове судове засідання у справі про ДТП, під час якого заслухали Сергія Куницького, одного з двох експертів, який проводив комплексне дослідження обставин аварії під час досудового розслідування. Під час доповіді на засіданні суду експерт зазначив, що порушення правил дорожнього руху мають як водій автомобіля ЗАЗ, так й водій автомобіля Peugeot;
  • 18 травня Комунарським районним судом прийняте рішення провести додаткову автотехнічну експертизу. Її має зробити Київський незалежний інститут судових експертиз, коштом обвинуваченого;
  • 2 жовтня на черговому засіданні оприлюднили результати повторної експертизи, яку робили в Києві. Так, дані нової експертизи суперечать попереднім висновкам експертів запорізького криміналістичного центру. До того ж нова експертиза повністю виправдовує обвинуваченого.
  • 1 листопада на новому засідання заслухали висновки незалежного експерта з Києва. Інформація, подана експертом, виправдовує обвинуваченого.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber