У Хмельницькому до кінця року пенсіонерам та інвалідам роздадуть 26 тисяч продуктових наборів

У Хмельницькому роздають продуктові набори тим жителям громади, пенсія котрих менше прожиткового мінімуму. У набір входить чотирнадцять позицій продуктів, каже Суспільне Хмельницький директор Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування Дмитро Старцун.

Віра Харчук забирає продукти для своєї подруги, яку записала на отримання допомоги.

"У неї пенсія 2600 гривень. За цю пенсію вижити дуже важко. А я дізналась випадково, що продуктові набори для таких, як вона, роздають. Я сюди в університет приходжу, то й записала подругу на отримання цієї допомоги. Сьогодні ось прийшла допомогти їй забрати, донести додому. Продуктовий набір гарний, до нього входить, я бачу, тушонка, макаронні вироби, печиво, згущене молоко, цукор, олія. Всі необхідні такі продукти", — розповідає жінка.

Соціальний працівник Хмельницького терцентру соцобслуговування Микола Москальчук збирає продуктовий набір для видачі. Грудень, 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Набори видають згідно поданих заяв, каже соціальний працівник центру Микола Москальчук. І показує, що до нього входить: "Отут є дві пляшки олії рафінованої, свинина тушкована, горошок консервований, у цій консервованій банці — згущене молоко. Далі йдуть крупи: рис, гречка, горох, вівсяні пластівці, а ще цукор, борошно, печиво, пачка чаю і макарони".

Заступниця директора Хмельницького міського територіального центру Тетяна Вовчемис каже: зараз за продуктовими наборами приходить менше людей, ніж на початку року.

"Щодня до нас приходить, згідно попереднього запису, 240-250 людей для отримання продуктового набору. І записатися приходить десь близько та людей в день", — говорить Вовчемис.

Щодня до Хмельницького терцентру соцобслуговування записатися на отримання продуктового набору приходить до ста пенсіонерів та пільговиків. Грудень, 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Вартість одного продуктового пакету складає п’ятсот гривень. Гроші на їх придбання видідили з міського бюджету, каже директор центру соціального обслуговування Дмитро Старцун.

"Спочатку року, згідно рішення сесії міської ради, були виділені кошти з міського бюджету, за які закупили продуктові набори. Уже видано 23 тисячі 575 продуктових наборів. До кінця цього року плануємо видати до 26 тисяч пакетів", — розповідає директор.

Директор Хмельницького територіального центру соціального обслуговування Дмитро Старцун. Грудень, 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Право на отримання продуктового набору, каже Дмитро Старцун, мають пільгові категорії населення.

"До них належать люди похилого віку, люди з інвалідністю, з доходом менше двох прожиткових мінімумів, який зараз становить 4 186 гривень, та люди, які втратили працездатність. Також мають право звернутися до нас за отриманням продуктового набору важкохворі жителі громади. Навіть, якщо їхній дохід більший за два прожиткових мінімуми, але у них є дороговартісне лікування чи невиліковні хвороби, онкологія, до прикладу", — говорить директор центру соціального обслуговування.

Для того, аби отримати продуктовий набір, потрібно звернутися до Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування, що знаходиться на вулиці Перемоги, 7, з паспортом, пенсійним посвідченням чи довідкою про хворобу.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.