Потепління на Черкащині: синоптик розповів, як впливає погода на рослини

Комунальники прибирають сніг в сквері в Черкасах. Суспільне Черкаси

Із території Черкащини циклони поступово відтісняють морозний антициклон далі на схід. В область повільно рухається потепління.

Вологе повітря, що надходить, провокує утворення туманів та мряки, повідомив Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, нинішня погода, що встановилася на Черкащині, зумовлює цілком задовільну перезимівлю зимуючих культур.

"Рослини продовжать знаходитися у стані зимового спокою. Низьких температур, які представлятимуть загрозу озимини, не очікується. Основним фактором, які приводять до порушення зимового спокою рослин та зниження їхнього загартування – це звичайні для зими відлиги — плюсові температури вдень", — пояснив синоптик.

У разі тривалого періоду відлиг, більше ніж пʼять діб, та суми накопиченого тепла понад 20° у рослин навіть може розпочатися тимчасова вегетація та витрати цукрів які вона встигла накопичити. У разі різкого зниження температури такі рослини можуть загинути.

Проте, таких умов наразі не очікується, додав Віталій Постригань. З його слів, поки що є всі умови для успішної перезимівлі.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTub