Жителя Коростеня зобов'язали сплатити понад 1 мільйон гривень за забруднення хімічними речовинами комунальної землі

Фото: поліція у Житомирській області

Прокуратура через суд зобов'язала жителя Коростеня сплатити 1,1 мільйона гривень за забруднення хімічними речовинами комунальної землі.

Про це Суспільному розповіла речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, за позовом Коростенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Ушомирської сільської ради Коростенського району з місцевого жителя стягнуто 1,1 мільйона гривень за заподіяння шкоди довкіллю.

"Прокурори у суді довели, що своєю діяльністю житель Коростеня порушив вимоги Закону України "Про охорону земель". У домоволодінні, що у селі Купище Ушомирської територіальної громади, у 2021 році він складував металеві та пластикові ємності з-під відходів хімічних речовин. Очищаючи ємності, чоловік зливав рештки шкідливих речовин поза обійстям, на землю комунальної власності", — розповіла Тетяна Гоша.

Унаслідок цього хімічними речовинами було забруднено ділянку землі площею 0,8 гектара.

"Зокрема, у ґрунті та ґрунтових водах виявили понаднормове накопичення важких металів, що призводить до незворотних змін. За підрахунками екологічної служби, довкіллю завдано шкоди на загальну суму 1,1 мільйона гривень", — повідомила Тетяна Гоша.

Окружна прокуратура задля відшкодування заподіяної шкоди звернулася до суду з позовом, який задоволено у повному обсязі.

Раніше Суспільне повідомляло, що 28 травня 2021 року слідчі Коростенського районного управління поліції за процесуального керівництва окружної прокуратури оголосили про підозру 54-річному жителю Коростеня. Забруднюючи землі хімічними речовинами, чоловік завдав шкоди довкіллю на понад 1 мільйон гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube