"Ми дуже просили, щоб нам зробили клініку". У колишньому прифронтовому селі на Миколаївщині працює модульна амбулаторія

У селі Білозірка, що на Миколаївщині, відкрили модульну клініку. Це сучасний медичний заклад, який передали донори з різних організацій. Місцеву амбулаторію в населеному пункті розбомбили російська війська у 2022 році.

Місцеві жителі розповіли кореспондентам Суспільного про роботу клініки.

Жителька Білозірки Галина прийшла до модульної клініки на медичні процедури, оскільки страждає на серцево-судинної хвороби. Говорить, послугами задоволена.

"Доброзичливо відносяться дівчатка і лікарка. Єдине — немає в нас аптеки. Щоб придбати ліки, то треба їх замовляти або їхати до міста", — каже жінка.

Галина під час процедури, 8 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Ще одна місцева жителька Інна відмічає важливість встановлення такої клініки в селі.

"Коли почалися бойові дії, нашу амбулаторію розбомбили, то ми дуже просили, щоб нам зробили клініку. Дуже багато у нас в селі людей похилого віку, які потребують допомоги", — говорить Інна.

Інна на прийомі у лікарки. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Медична сестра Інна Кирпиченко каже, разом з колегою приймають людей з понеділка до п’ятниці з 8:00 до 16:00. Також раз на тиждень прийом здійснює лікарка, яка приїздить з іншого села.

"Ми робимо тут і щеплення дітям, зокрема, від COVID-19, робимо тести на цукор, на холестерин. Робимо кардіограми, крапельниці, коли призначає лікар, і швидко, якщо потрібна допомога людині. Якщо треба на дім — ми ходимо на дім. Обслуговуємо й онлайн. Надаємо ліки, які в нас є".

"Благодійні організації, зокрема "Medical corporation" надає нам ліки. Ну, а ліки, яких в нас немає, вже люди купують за власні гроші. Відвідування — різне. Буває на день 20 людей, буває 10, буває 5", — говорить Інна Кирпиченко.

Модульну клініку встановили за гроші донорів "World Health Organization" та "Ukraine Humanitarian Fund". Щоб заклад ефективніше працював, його забезпечили інтернет-зв'язком, каже виконувач обов'язків старости Білозірки Анатолій Садовський.

"Клініка у нас поставлена в листопаді. І працює вже десь два тижні. Усього тут в нас живе десь 740 людей. Дітей у нас — 106", — говорить Анатолій Садовський.

Анатолій Садовський. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Місцеву амбулаторію, що постраждала від російських обстрілів, планують з часом відбудовувати, каже Садовський.

"Ми документи зробили, відправили їх в ОВАОбласна військова адміністрація. Там обіцяють вже з весни зайнятися цим питанням. Відбудовувати, а може навіть реконструювати цю будівлю, бо вона в аварійному стані. Швидше за все будуть нову будувати".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.