"Близький друг і соратник Мотороли". СБУ повідомила про підозру керівнику окупаційного "парламенту" "ДНР"

Донбас, квітень 2014 року. Фото ілюстративне: Sergei Grits/AP

Служба безпеки України повідомила про підозру у ще одній справі соратнику бойовика "ДНР" Мотороли, який очолив "народну раду" "ДНР”. Він поширює, за даними слідства, кремлівську пропаганду, розподіляє гроші для "адміністрацій" та терористів на окупованій території Донецької області.

Як повідомили в СБУ, йдеться про терориста на ім'я Артем Жога, який у тимчасово окупованому Донецьку керує в окупантів структурою, що має назву "народна рада".

"Основним його завданням на цій "посаді" є поширення кремлівського режиму під виглядом роботи псевдопарламенту на тимчасово окупованій частині регіону. Також він бере безпосередню участь у розподіленні "бюджетних" видатків місцевої окупаційної адміністрації на потреби військових формувань РФ", — зазначили у відомстві.

Підозру повідомили за двома за статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 111-1 — колабораційна діяльність;
  • ч. 1 ст. 111-2 — пособництво державі-агресору.

За даними слідства, Жога ще у 2014 році підтримав терористів на сході України та разом із сином вступив до угруповання "Спарта". Там він, як пише Служба безпеки, "зблизився з терористом Моторолою та став його близьким другом і соратником".

Як повідомили в СБУ, після загибелі ватажка бойовиків син Жоги очолив угруповання і воював проти України до весни 2022 року, його ліквідували під Волновахою. Потім командування підрозділом перейшло до його батька, додали у відомстві.

"9 травня минулого (2022 року — ред.) року Жога їздив до Москви, щоб отримати з рук Путіна зірку героя РФ, якою російські окупанти посмертно нагородили його сина. Також він був присутній у Кремлі під час підписання президентом РФ так званого "договору про вступ до складу Росії" тимчасово окупованих територій України", — повідомили у Службі безпеки.

Згідно з даними відомства, у 2023 році Жога взяв участь у незаконних виборах у Донецьку від кремлівської партії "Єдина Росія", за підсумками фейкового референдуму його призначили "головою парламенту "ДНР".

У СБУ нагадали, що раніше Жогу заочно засудили до 12 років тюрми за участь у терористичній організації та незаконних збройних формуваннях.

Сьогодні Путін на заході у Кремлі саме Артему Жозі повідомив про плани висуватися на новий президентський термін. Як розповів Жога, Путін "без вагань погодився піти на новий президентський термін, коли його про це попросили".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram