"Коли до Запоріжжя доїхали та побачили прапор український — розплакалися": історії переселенців з порушенням слуху

Переселенці з порушенням слуху на зустрічі в товаристві глухих. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі проживає майже 40 переселенців з порушенням слуху. Допомогли їм соціалізуватися, знайти роботу та прихисток в товаристві глухих.

Як адаптувалися та з якими труднощами стикнулися — про це вони розповіли журналістам Суспільного.

Олександр Вєлько разом із родиною переїхав до Запоріжжя з тимчасово окупованого Токмака торік. Нині працює на одному з підприємств:

"Спочатку не відразу вийшов на роботу. Після року тільки поступив".
Олександр Вєлько. Фото: Суспільне Запоріжжя

Та головне, каже, що живуть не в окупації. У перші дні повномасштабної війни в Токмаку не було ані електропостачання, ані води, було важко й виїхати. Спочатку евакуював дружину та доньку, а потім приїхав і сам:

"Дружина з дочкою як виїжджали, кордон вже між нами та Росією, вони там три дні чекали, перевіряли їх, поки аж вони могли прибути сюди у Запоріжжя".

Олександр Вєлько спілкується із жінкою із порушенням слуху. Фото: Суспільне Запоріжжя

Має порушення слуху й переселенка з Бердянська Ольга Данилюк. У Запоріжжі вона проживає з чоловіком та свекрухою. Коли згадує, яким був шлях з окупації, не стримує сліз:

"Сумки витягували, все перевіряли. Коли до Запоріжжя доїхали, побачили прапор український — розплакалися".
Ольга Данилюк. Фото: Суспільне Запоріжжя

Адаптуватися Ользі на новому місті, як й іншим майже 40 переселенцям з порушеннями слуху, допомогли в товаристві глухих. За словами тимчасово виконувачки обов’язків голови Товариства глухих Олени Семенютенко, там надають не лише необхідне.

Олени Семенютенко. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Займаємося працевлаштуванням. Чоловік 4-5 працюють на заводі “Мотор Січ”. Допомагаємо з продуктовими наборами, соціально-побутове обслуговування, адаптація, медицина, юридичні питання, поновлюємо документи".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber