На Житомирщині арештований завод, пов'язаний з бізнесом Білорусі, можуть відключити від електрики: чим це загрожує

На Житомирщині арештований завод можуть відключити від електрики. Фото: сайт АРМА

До Овруцького щебеневого заводу на Житомирщині можуть припинити подачу електроенергії, що призведе до затоплення кар’єру. Агентство з розшуку та менеджменту активів звернулося до "Укрінтеренерго" з проханням не припиняти постачання електроенергії на час проведення конкурсу з відбору нового управителя заводу.

Про це Агентство з розшуку та менеджменту активів повідомило 7 грудня на своєму сайті.

За інформацією Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА — ред.), на активи Овруцького щебеневого заводу Гомельського міського шляхового будівельно-ремонтного тресту (Білорусь) в 2022 році наклали арешт. У зв’язку з цим дане підприємство не веде господарську діяльність та не оплачує рахунки за електроенергію, які щомісяця складають близько 280 тисяч гривень. Через це постачальник електроенергії, Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго", 28 листопада 2023 року поінформувало керівництво заводу про припинення надання послуг в односторонньому порядку.

В повідомленні АРМА йдеться, що відключення електроенергії призведе до затоплення кар’єру й неможливості відновлення його роботи, знищення цінного обладнання та втрати інтересу бізнесу до цього підприємства.

30 листопада 2023 року Агентство з розшуку та менеджменту активів оголосило конкурсний відбір управителя. АРМА звернулось до "Укрінтеренерго" з проханням не припиняти постачання електроенергії промисловому підприємству на період проведення конкурсного відбору та налагодження новим управителем робочих процесів та оплаті підприємством боргів за електроенергію.

"Відключення електроенергії підвищить соціальну напругу у селі Бондарі Коростенського району, де розташовані активи компанії. На балансі підприємства перебуває 8 багатоквартирних житлових будинків, у яких мешкають понад 130 сімей. Також завод забезпечує водопостачання для потреб Бондарівської амбулаторії, що обслуговує понад 3000 людей, Центру екстреної медичної допомоги та Бондарівського ліцею, де навчаються 140 дітей", — йдеться у повідомленні.

4 грудня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко написав на сторінці в мережі Facebook, що через борги, що накопилися, Овруцький щебеневий завод має бути відключений від енергопостачання. Але це підприємство забезпечує водопостачання та водовідведення для восьми багатоквартирних будинків. Через що провели нараду із представниками Овруцької громади.

"Визначились із тимчасовими кроками, що дозволять забезпечити для жителів громади надання життєвонеобхідних послуг, а також подальшими заходами для врегулювання таких ситуацій в межах чинного законодавства", — написав Бунечко.

Що відомо про ситуацію із Овруцьким щебеневим заводом

Кінцевим бенефіціаром Овруцького щебеневого заводу є Гомельська міська рада (Білорусь).

Ухвалою слідчого судді Корольовського районного суду Житомира від 20 червня 2022 року у справі №296/3270/22 накладено арешт на основні засоби заводу у кількості 355 найменувань шляхом його відчуження, розпорядження та користування. Ухвалою слідчого судді від 2 вересня 2022 року у справі №296/5438/22 корпоративні права та майно підприємства передано в управління Нацагентству.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube