600 доларів за ухилення від військової служби: на Чернігівщині поліція оголосила підозри двом чоловікам

ФОТО: Поліція Чернігівської області

На Чернігівщині оголосили підозри двом чоловікам за отримання неправомірної вигоди у схемі ухилення від військової служби.

Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своєму сайті.

Поліцейські встановили, що через цивільного посередника один з керівників квартирно-експлуатаційного відділу отримав 600 доларів від чоловіка за призначення його знайомого на посаду водія у військовій частині.

Таке працевлаштування дозволило б йому нести службу подалі від фронту.

Поліція на місці розслідування. ФОТО: Поліція Чернігівської області

Поліція на місці розслідування. ФОТО: Поліція Чернігівської області

Учасникам повідомили про підозру:

  • за одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України);
  • за пособництво в одержанні першим фігурантом зазначеної вигоди (ч. 5 статті 27 ч. 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України).

Санкція ч. 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді штрафу від 2 000 до 5 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Також правоохоронці готують повідомлення про підозру замовнику оборудки.

В його діях вбачають ознаки кримінального правопорушення за ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 500 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Триває досудове розслідування.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.