Київська облрада ініціює позбавлення державних нагород тих, хто підтримує агресію РФ

Засідання Київської обласної ради, Київ, 7 грудня 2023 р. Фото: Суспільне

Депутати Київської обласної ради пропонують змінити на загальнодержавному рівні порядок позбавлення українців державних нагород, а також процедуру присвоєння громадянам статусу "борця за незалежність".

Як повідомили Суспільному, обласні депутати підтримали відповідні звернення до Верховної ради на засіданні в четвер, 7 грудня.

Ініціаторкою обох звернень була заступниця голови Київської облради Тетяна Семенова.

Як зазначається в одному з документів, чимало публічних та громадських діячів за роки незалежності отримали різноманітні державні нагороди України. Однак деякі з них публічно підтримали агресію Росії чи виправдовують злочини держави-агресора.

За чинним законодавством, позбавити державних відзнак може президент, за поданням суду, якщо нагороджений засуджений за скоєння тяжкого злочину.

Депутати Київської облради пропонують внести зміни до законів і розширити перелік підстав, за якими визначних діячів можуть позбавляти держнагород.

Інше звернення обласних депутатів стосується уніфікації на державному рівні процедури надання окремим громадянам статусу "борця за незалежність України у XX столітті". Нині це прерогатива місцевих рад. Заслуги поборників незалежності оцінюють у кожному регіоні по-різному.

Київська обласна рада пропонує узагальнити на державному рівні перелік документів, які підтверджують вклад українців у розбудову державності чи докази участі в боротьбі за незалежність у XX столітті.

Це створить рівні умови для присвоєння статусу "борця за незалежність" для всіх претендентів, незалежно від місця їхнього проживання.