Знищений біля Зміїного бомбардувальник використовували для мінування гуманітарного коридору — речник ВМС

Бомбардувальник Су-24М, який знищили в районі острова Зміїний на Одещині, використовували для мінування гуманітарного коридору для цивільного судноплавства.

Про це 7 грудня в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук.

За його словами, ситуація після знищення бомбардувальника змінилась, увечері 6 грудня активність авіації не спостерігалась:

"Насправді ситуація станом на зараз змінилась, вчора ми не спостерігали активність авіації. І особливість застосування якраз оцього бомбардувальника було те, що він намагався мінувати наш зерновий коридор".

Дмитро Плетенчук зазначив, що єдина проблема, яка у них залишається щодо забезпечення безпеки гуманітарного коридору, є активність росіян у повітрі. Також він зауважив, що вони постійно працюють над збільшенням довіри з боку судновласників та екіпажів, та роблять усе для того, щоб коридор розширювався.

За чотири місяці українським гуманітарним коридором у Чорному морі експортували сім мільйонів тонн вантажів. З 8 серпня з портів Одеси вийшло 200 суден, зайшло — 226.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабної війни.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області