"На жаль, на заміну не дуже хочуть йти". Танкіст 93-ї бригади після поранення довів лікарям, що може повернутись у стрій

Танкіст 93-ї ОМБр "Холодний яр" Артем з позивним "Петарда", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Артем з позивним "Петарда" — танкіст 93-ї бригади "Холодний Яр". У вересні минулого року був поранений в бою. Дев'ять місяців проходив лікування. Військово-лікарська комісія визнала чоловіка непридатним для продовження служби, але Артем проходив реабілітацію і довів лікарям, що може повернутися до побратимів. Наразі несе службу на Донеччині на Бахмутському напрямку.

Танкіст 93-ї бригади "Холодний яр" отримав поранення руки у грудні 2022 року. Після цього дев'ять місяців він лікувався та проходив реабілітацію.

"Артилерія влупила. Я не встиг усвідомити: звідки, що, як. Я одразу не помітив, що мене поранило. Я пам'ятаю тільки, що в мене рука перестала працювати. Через три години доповів, що поранений. І поїхав на евакуацію", — розповідає "Петарда" про поранення.

Лікувався боєць до квітня 2023 року, а потім проходив реабілітацію, загалом це тривало з 1 грудня до 2 вересня, розповідає військовий.

Танкіст 93-ї ОМБр "Холодний яр" Артем з позивним "Петарда", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

За словами Артема, висновок першої військово-лікарської комісії був: непридатний до подальшої служби: "Але їздив знов перепроходив ВЛК. Лікарям показував, що я все ж таки придатний і я можу виконувати обов'язки".

"Дев'ять місяців я провів у Києві в цивільному житті. Я побачив, що якщо я комісуюсь, хто прийде на моє місце, якщо всі поранені будуть комісуватися, тоді що? Все одно будемо пораненими воювати, але вже під Києвом? Бо, на жаль, на заміну не дуже хочуть хтось йти".
Танкіст 93-ї бригади "Холодний Яр" Артем з позивним "Петарда", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Повернувшись у бригаду Артем продовжує служити танкістом.

"На даний час через FPV-дрони танки не використовуються в повному обсязі. Тому кілька екіпажів перебувають на постійному чергуванні, на випадок — підтримки піхоти, наступу противника. Інші екіпажі зараз займаються підвищенням бойової підготовки", — розповів боєць.

Одна із навчальних задач танкістів нині — робота в умовах великої кількості FPV-дронів у противника. Також відпрацьовують штурми за підтримки танків, розказує Артем.

"Проводимо тренування, налаштовуємося на те, що таки штурмуватимемо. І на штурмі залучають танки. Навчаємо людей, щоб танки керувалися з оператором дрона, щоб дрон летів і керував танками, давав йому цілі, вів маршрутом. Через те, що у противника багато FPV-дронів, нам це дуже заважає. Бо великий ризик не доїхати до вогневої позиції. Тому намагаємося шукати, портативні РЕБ", — описує тренування танкіст.

"Я думаю, що тут всі бажають тільки — перемоги. Перемоги вони є маленькі, є великі. На даний час, наприклад, Попасну взяти, назад відбити (це перемога — ред.). Далі, я думаю, вже будемо на кордонах".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram