Шість ФАБ-500: в ДСНС розповіли, що знайшли під час розмінування одного з населених пунктів Херсонщини

Знак "Обережно! Вибухонебезпечні предмети!" біля російської авіабомби, червень 2023 р. Фото: ДСНС України/Telegram

Села Бериславського району Херсонської області, навіть ті, що повністю зруйновані, заміновані авіабомбами ФАБ-500Це розроблена в СРСР 500-кілограмова авіаційна бомба загального призначення з фугасною боєголовкою, яку в основному використовують повітряні сили РФ . Під час чергового обстеження території одного із сіл знайшли шість таких авіабомб.

Про це йдеться в Telegram ДСНС України.

Керівник групи управління розмінування Херсонської області Олександр Дворецький розповів, що його підрозділ отримав оперативну інформацію про замінування одного із сіл, яке повністю знищене російськими окупантами. В ньому та поряд знайшли 500 кілограмові фугасні авіабомби.

"Зараз нашими піротехнічними розрахунками, які входять до зведеного піротехнічного загону ДСНС України проводяться попередні роботи. Готуємось знищувати авіабомби вагою 500 кілограмів", — розповів Дворецький.

Під час обстеження населених пунктів знайшли шість авіаційних бомб ФАБ-500, розповів керівник групи нетехнічного обстеження Херсонської області Віталій Сірик.

"У співпраці з ДСНС ми сьогодні (7 грудня — ред.) знищили одну з них. Надалі ми плануємо працювати з ДСНС передавати їм боєприпаси й вибухонебезпечні предмети, які знайдемо під час обстеження", — сказав Сірик.

За словами Олександра Дворецького, таких боєприпасів поблизу цього села і в інших багато, тому роботу із розмінування продовжуватимуть.

"Від цього села практично нічого не лишилось і таких населених пунктів на території Херсонської області надзвичайно багато. Всі вони заміновані й забруднені вибухонебезпечними предметами", — сказав Дворецький.

Раніше в ОВА повідомили, що російські війська за добу випустили по території Херсонської області 378 снарядів. Для обстрілів використовували дрони та керовані авіабомби. Також били з мінометів, артилерії, РСЗВ, танків.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.