"Wind of Art". У Хмельницькому відкрилась студентська виставка

У Хмельницькому відкрилась виставка студентських робіт "Wind of Art". На ній представили творчі роботи студенти кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла організаторка виставки Наталія Березюк.

У виставковій залі Хмельницької обласної бібліотеки для молоді відкрилась виставка декоративно-прикладного мистецтва "Wind of Art". На ній експонуються творчі роботи студентів та викладачів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва ХНУ. Студентка четвертого курсу Яна Приступа представила свої роботи.

"Перша робота — в техніці текстильний печворк. Ми з нашими студентами виготовили три роботи в одній тематиці. Перша — бабка на фоні або води, або неба — кому як подобається інтерпретувати. Друга робота в техніці ниткографії — "Зачарований ліс". Вона більше підходить під авангардний стилізований вид робіт. Третя робота, ми назвали її "Місто котів", виконана в техніці печворк", — розповіла Яна Приступа.

Студентка четвертого курсу Яна Приступа представила свої роботи, грудень 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Доцентка кафедри Лариса Корицька розповіла, що на виставці експонуються роботи у різних техніках, котрі опановують студенти під час навчання. Зокрема: художня обробка деревини, текстилю, графіки, малюнку.

"Це ті роботи, які робляться під час семестру. Тут немає дипломних робіт. Що вміємо, те й показуємо. Ми знайшли техніку, яка подібна до гобелена. Називається "нетканий гобелен", або її ще називають в інтернеті "ниткографія". У нас роботи унікальні тим, що вони, дійсно, як живописні. Вони виглядають як гобелен, але вони не тчуться, а викладаються нитками вовняними. Але нитки не прості, а ми скручуємо їх, змішуємо, як фарби змішуються", — сказала Лариса Корницька.

Роботи, які представлені на виставці студентських робіт "Wind of Art", грудень 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Педагоги кафедри перетворили дерев’яні тубуси з під мін у витвір мистецтва, розповіла старша викладачка Олена Самборська. Порожні тубуси передали з фронту колеги, які воюють.

"Ми живемо у світі у стані війни. Кожен з викладачів кафедри по-різному проявляє себе, і намагалися усі свої вміння, усі свої переживання вкласти у таку роботу. Моєю роботою є вишивка на деревині — маки. Тубус під назвою "Маків цвіт". Виконаний за допомогою вишивки стрічками. Чому саме маки? Маки — це такий символ пам’яті, пам’яті за загиблими", — каже Олена Самборська.

Роботи, які представлені на виставці "Wind of Art", грудень 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами організаторки виставки "Вітер мистецтв" Наталії Березюк, творче партнерство бібліотеки для молоді та кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва триває 15 років.

"Ми час від часу презентуємо нові творчі доробки як викладачів цього навчального закладу, так і студентську молодь. Ми можемо представляти найрізноманітніші цікаві техніки, які раніше не були представлені в подібних виставках", — каже Наталія Березюк.

Експозиція робіт триватиме до 29 грудня, говорить організаторка.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.