П'ять садочків і два ліцеї: на Рівненщині заклади освіти закрили через ріст захворюваності на ГРВІ серед дітей

Фото ілюстративне\Суспільне Кропивницький

На Рівненщині через зростання кількості хворих на ГРВІ серед дітей закрили п'ять дитсадків та два ліцеї. Йдеться про заклади у Вараському, Сарненському і Рівненському районах. Стан захворюваності серед дітей у навчальних закладах моніторять щодня. У Рівному зростання наразі не фіксують.

Про це Суспільному 5 грудня розповіла заввідділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб обласного центру контролю і профілактики хвороб Юлія Терентьєва.

Обмежувальні заходи в закладах освіти

"Спільно з департаментом освіти запровадили щоденний облік захворюваності в навчальних закладах. По Рівному перевищення захворюваності в школах поки що не зареєстровано, але за минулий тиждень у нас закрилися сім закладів області", — розповіла фахівчиня.

Вона зазначила, що призупинили навчальний процес у двох дитсадках Зарічненської громади і трьох закладах дошкільної освіти Локницької ТГ. Також на дистанційну форму навчання з 28 листопада перейшов Вельбівненський ліцей Острозької громади, у Сваринівському ліцеї Сарненської громади з 25 листопада оголосили канікули.

Статистика захворюваності

За даними Юлії Терентьєваої, за минулий тиждень на Рівненщині зареєстрували понад 10 000 випадків захворювання на ГРВІ. Це майже на півтори тисячі більше, аніж у позаминулий і на п'ять тисяч більше порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Майже 70% хворих — діти.

"Найбільше хворіли діти віком 5-14 років — майже чотири тисячі випадків.  Але, відповідно до такої великої кількості захворілих, ми маємо не такий великий показник госпіталізації. Всього на Рівненщині за минулий тиждень госпіталізували 110 людей, з яких 60% — діти. Це свідчить про те, що перебіг захворюваності загалом проходить у легкій або середній формі, яка не потребує госпіталізації", — зауважила Юлія Терентьєва.

Фахівчиня також додала, якщо в закладі захворіють понад 20% дітей — рекомендуватимуть перейти на альтернативну форму навчання або закриття. Наразі такої захворюваності не фіксують.

Зі слів Юлії Терентьєвої, випадків грипу в області не реєстрували.

Захворюваність на COVID-19

З кінця жовтня на Рівненщині зареєстрували сім смертей від ускладнень внаслідок COVID-19, останній — минулого тижня.

"Це житель Рівного, старший 65 років, мав супутні хронічні захворювання і не був щеплений. За минулий тиждень у нас зареєстровано 411 випадків захворювання на COVID-19, загалом 55% захворілих — це соціально активне населення, віком 30-64 років. Серед дітей масової захворюваності немає", — підсумувала фахівчиня.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook