У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області росіяни активізували "націоналізацію" нерухомості

Ілюстративне. Фото: Telegram/Вікторія Галіціна

У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області росіяни активізували "націоналізацію" нерухомості та вимагають перереєструвати майно в Росреєстрі. Якщо цього не зробити, власників житла можуть виселити.

Про це сьогодні, 4 грудня, у своєму каналі Telegram повідомила начальниця БМВА Вікторія Галіціна.

Зокрема, вона зазначає, що "націоналізація" відбувається за певною схемою:

"Представники міністерства майна та земельних правовідносин РФ створюють комісії з визначення "безхазяйного майна". Далі представники "комісії" звертаються до арбітражного суду, який функціонує в Приморську, і суд визнає майно "безхазяйним". Потім нерухомість передається в розпорядження місцевої влади, яка або оголошує аукціон з його продажу, або самостійно визначає, кому передається майно".

Від власників нерухомості на ТОТ вимагають перереєструвати майно в Росреєстрі. Якщо людина цього не зробила, її майно можуть визнати "безхазяйним":

"Практика засвідчує, що росіяни можуть отримати постанову суду і вимагати виселення мешканців з будинку, навіть, якщо там проживають фактичні власники нерухомості, але на руках не мають підтверджуючих документів російського зразку", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про так звану "націоналізацію" нерухомості на тимчасово окупованій території Запорізької області

  • 17 квітня 2023 року міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що у тимчасово захопленому місті росіяни почали "націоналізувати" оселі місцевих жителів, які виїхали на підконтрольну Україні територію.
  • 9 травня 2023 року за повідомленням Івана Федорова, у тимчасово окупованих селах Мелітопольщини на Запоріжжі росіяни "націоналізували"вже 674 приватні будинки людей, які вимушені були виїхати.
  • 24 травня 2023 року місцеві ЗМІ повідомили, що у тимчасово окупованому місті Бердянськ росіяни "націоналізують" бізнеси, які не пішли на співпрацю з окупаційною адміністрацією. Так, стало відомо, що окупанти у Бердянську "націоналізували" кінотеатр "Filmax", більш відомий серед місцевих під назвою "Космос". Дирекція кінотеатру відмовилася співпрацювати з російськими військовими і показувати пропагандистські фільми. За непокору армійці РФ вигнали співробітників, замінили замки і незабаром планують запустити російське кіно. Також росіяни відібрали бізнес "на користь міської адміністрації" у підприємців, які відмовилися співпрацювати та виїхали з міста. Такі мережі ресторанів та кафе передали в управління колаборантам.
  • 21 серпня 2023 року у Центрі національного спротиву повідомили, що на ТОТ області російські окупанти шукають порожні квартири, в які ще не заселилися військові РФ або колаборанти. Росіяни вимагають від жителів будинків надати їм списки порожніх квартир. Надалі в такі квартири росіяни “націоналізують”.
  • 21 серпня 2023 року про "націоналізацію" квартир в тимчасово захопленому Токмаку повідомили у Генштабі ЗСУ. Військові з Республіки Бурятія РФ, які прибули до тимчасово окупованого Токмака, у разі виявлення відсутності документів на реєстрацію права проживання, відбирають усе майно та житло під виглядом “конфіскації” та фізично знущаються з невдоволених місцевих.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber