Осінь в Києві була одна з найтепліших за 142 роки

Осінній Київ. Фото: УНІАН

Цьогорічна осінь посіла друге місце серед найтепліших в Києві. Фахівці зафіксували п'ять температурних рекордів та один через опади.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Середня температура повітря за сезон у Києві склала +11,4°С, що на 2,7°С вище за середні багаторічні значення.

Всі осінні місяці були теплішими: вересень мав найбільше позитивне відхилення — 3,9°С.

Найхолодніше було 23 листопада, коли мінімальна температура під ранок знизилась до 6,8 градусів морозу. Найтепліше було після полудня 24 вересня — 29,1°С.

За три місяці випало 172 мм опадів, що дорівнює 115 % кліматичної норми. Стійкий перехід середньодобової температури повітря нижче нуля відбувся 19 листопада.

Це вказує на початок метеорологічної зими в столиці, пояснюють в обсерваторії. Вона прийшла на 10 днів раніше за середню багаторічну дату.

Що відомо про погодні рекорди у Києві

Київ цьогоріч побив рекорди по тривалості безморозного періоду. 18 листопада — вперше цієї осені — стовпчики термометра опустились до -2°С.

Вересень у Києві був найтеплішим за всю історію спостережень з 1881 року. Погода наприкінці місяця відповідала кінцю серпня.

Протягом останнього літнього місяця зафіксували 12 температурних рекордів, 11 з яких припали на період з 27 по 30 серпня. У рейтингу найтепліших серпень 2023 року посів друге місце.

6 серпня температура повітря вночі не опустилася нижче +21,2°С і ця ніч була найтеплішою за всю історію спостережень.

7 липня випала рекордна кількість опадів за добу, а 2 червня зафіксували рекорд максимальної швидкості вітру.

Загалом 2023 рік почався з температурних рекордів. 1 січня у Києві вперше за 143 роки спостережень середньодобова температура повітря склала +10,3°С.

За зиму в Києві зареєстрували 17 температурних рекордів: це більше, ніж за весь 2022 рік.