В Афінах пройде конференція з відновлення України за участі грецького бізнесу

Олег Немчінов (по центру) та спецуповноважений МЗС Греції з питань України Спиридон Ламбрідіс (другий ліворуч), 4 грудня 2023 року. Фото: Урядовий портал

Спеціальний уповноважений МЗС Греції з питань України Спиридон Ламбрідіс повідомив, що 15 лютого 2024 року в Афінах відбудеться міжнародна конференція щодо відновлення України. Там візьме участь грецький бізнес.

Про це повідомив Кабінет міністрів України.

Ламбрідіс обговорив співпрацю Греції та України, зустрівшись із міністром Кабінету міністрів Олегом Немчіновим.

Міжнародна конференція з відновлення відбудеться до 32-річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами. Грецький дипломат анонсував основні питання на спільній конференції в Афінах:

  • підготовка плану відбудови України: планування та фінансування за участі європейських агентств та українського уряду;
  • інституційний механізм для бізнесу, що буде залучений до проєктів відбудови;
  • презентація таких секторів як будівництво, транспорт, логістика, енергетика, технології, IT, консалтинг, охорона здоров’я — за участі представників грецьких та українських торгово-промислових організацій.

Немчінов наголосив на розвитку співпраці з Грецією у сфері транспорту, адже грецькі судноплавні компанії мають великий потенціал морських транспортних потужностей.

А ще посадовці говорили про роль Одеси в історії Греції. Країна готова долучитися до відбудови пам’яток архітектури та історичного центру міста, що постраждали під час обстрілів РФ. Греція має намір відкрити в Одесі спеціальний офіс з питань відбудови Одещини, зазначив Спиридон Ламбрідіс.