У Рівному вшанували пам'ять легіонера з Польщі Кшиштофа Тифеля, який загинув під Бахмутом

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї 4 грудня вшанували пам'ять добровольця з Польщі Кшиштофа Тифеля, який загинув у 2022 році під Бахмутом. Іноземець приїхав в Україну навчати військової тактики, а згодом потрапив на фронт. Боєць заповідав, щоб після його смерті прах поховали у Рівному — його побажання дотрималися.

Віцеконсул Польщі в Луцьку Міхал Банась розповів Суспільному, що пам'ять бійця у роковини його загибелі вшанували також у Польщі.

33-річний Кшиштоф Тифель — польський волонтер та доброволець, навчав бійців у Рівному тактиці в лісі та в полі. Він був членом Інтернаціонального легіону територіальної оборони України. Військовий потрапив на фронт у серпні 2022 року, загинув під Бахмутом 4 грудня 2022 року.

"Він мені розповідав, як одного дня прокинувся і подивився у дзеркало, і зрозумів, що він не може більше бути в Польщі. Він себе вважав готовим, з дитинства вчився виживати в польових умовах. Він добре стріляв, знався у військовій справі", — розповіла подруга загиблого бійця Ганна Калаур.

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

На вшанування військового прийшли побратими та знайомі Кшиштофа. Командир рівненського добровольчого підрозділу Іван Пантюх згадує його як компанійську та добру людину:

"Як солдат — він був професіонал, один із найкращих. Як людина — один позитив. У вільний час, ввечері — гітара постійно. Любив багато по місту гуляти. Я був здивований, коли я з ним вийшов, я ніби місцевий, рівнянин, знаю багато людей, мене знають багато — його не менше знали за той час, поки він був у нас".

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Ганна Калаур

Фото: Суспільне Рівне

У Рівному прощання з 33-річним бійцем інтернаціонального легіону відбулося 22 грудня 2022 року. Частину праху Кшиштофа поховали у Рівному на Алеї героїв, як той і заповів, а частину — в його рідному місті в Польщі.

"Він просив, щоб його поховали тут, тому що він був людиною, яка була дуже віддана цій справі. Я також знаю, що його похоронні церемонії також відбулися в Ченстохові. Наскільки мені відомо, також сьогодні, в цей день, є церемонії вшанування його пам’яті в Польщі", — розповів віцеконсул Польщі в Луцьку Міхал Банась.

Фото: Суспільне Рівне

Організатор заходу Ярослав Ковальчук передав особисті речі Кшиштофа у музей для експозиції, присвяченій російсько-українській війні:

"Поляк, який віддав своє молоде життя за Україну. Поки людина живе, то про неї пам'ять і залишається. Так само про Кшиштофа Тифеля — великого поляка, буде пам'ять жити в наших серцях. Після смерті військового ці речі були передані мені. Вирішили з керівництвом музею зробити такий куточок. Згодом, я думаю, будуть такі речі передані родиною".

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook