У Дніпрі викрили двох чоловіків, які хотіли продати в РФ комплектуючі до винищувачів МіГ-29

Вилучені комплектуючі до МіГ-29. Фото: Служба безпеки України

У Дніпрі правоохоронці запобігли продажу комплектуючих до багатоцільових винищувачів МіГ-29 в РФ на суму понад 10 мільйонів гривень.

Про це повідомляється на сайті Служби безпеки України.

За даними слідства, один з чоловіків, причетних до оборудки, вкрав обладнання зі складу компанії-виробника у 2019 році та передав його знайомому підприємцю для "зберігання" та подальшого збуту. Тривалий час той переховував авіакомплектуючі на території власної станції техобслуговування.

Згодом фігурант розмістив оголошення про продаж на спеціалізованому сайті. Ним зацікавились представники воєнно-промислового комплексу РФ.

Під час обшуків на СТО підприємця вилучено 10 авіанасосів, два стартер-генератори та тисячу додаткових комплектуючих. Експертиза авіаобладнання підтвердила його технічну справність для використання в бойових умовах.

Для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності триває рослідування, розпочате за частиною 3 статті 209 Кримінального кодексу України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою в особливо великому розмірі).

Чоловікам загрожує до 12 років позбавлення волі.

Вилучені комплектуючі за рішенням суду передали на потреби Збройних сил України.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро