Миколаївські "Хижаки" вибороли призові нагороди на чемпіонаті Європи з джиу-джитсу

Миколаївські призери на чемпіонаті Європи з джиу-джитсу. Дмитро (зліва) та Богдан (справа). Фото: клуб "Хижаки" академії Southside Brazilian Jiu-Jitsu.

Двоє спортсменів з Миколаєва — Богдан та Дмитро, вибороли "золото" й "срібло" на змаганнях з джиу-джитсу. Чемпіонат Європи серед дітей до 16 років відбувся у Дубліні (Ірландія) третього грудня.

Про це кореспондентам Суспільного розповів головний тренер клубу "Хижаки" академії "Southside Brazilian Jiu-Jitsu" Євген Тютюн.

Від клубу на змагання відправилися двоє спортсменів — 10-річний Богдан Біба та 15-річний Дмитро Білецький.

"Рівень чемпіонату високий, втім наші (українські — ред.) спортсмени добре там конкурують. У нас команда велика, але фінансово змогли поїхати всього дві людини. Вони кажуть, якби наші хлопці поїхали, то було б дуже багато чемпіонів-призерів", — розповідає про враження спортсменів Євген Тютюн.

Срібна нагорода. Фото: клуб "Хижаки" академії Southside Brazilian Jiu-Jitsu.

Богдан важить 49 кілограмів, натомість змагався зі супротивниками 50+. У першій сутичці з суперником він вигравав з рахунком 16:0, другій — 9:0. Хлопець виборов золоту медаль.

"В кінці першої сутички зробив больовий — виграв достроково. Другу сутичку він виграв 9:0. Тобто в суху він розкатав своїх суперників. От у фіналі, мама хлопця розповіла, що проти нього був суперник 59 кілограмів. На свої 10 років він виступав у достатньо високій поясній категорії", — каже тренер.

Богдан під час нагородження. Фото: клуб "Хижаки" академії Southside Brazilian Jiu-Jitsu.

Дмитро зустрівся із трьома суперниками, не поступившись ані одним балом. Втім, за рішенням суддів, хлопець отримав срібну нагороду. Спортсмен виступав у категорії "зелені пояси", це максимально можливий пояс, який може бути у дітей до 16 років, говорить тренер.

"Було більше людей. І він перші дві закінчив достроково, задушливими прийомами, а третя сутичка була з представником Бразилії, це дуже круті спортсмени. Закінчилася вона 0:0 і він поступився йому за рішенням суддів", — говорить Євген Тютюн.

Один з поєдинків Дмитра. Фото: клуб "Хижаки" академії Southside Brazilian Jiu-Jitsu.

Зі слів головного тренера "Хижаків", спортсмени тренувалися близько місяця, проте до змагань готові завжди.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.