Державна грошова допомога кримським політв’язням: омбудсман розповів про зміни у законодавстві України

Гривні. Фото ілюстрітивне

Кабмін ухвалив зміни до законодавства щодо можливості уповноваження інших осіб на отримання щорічної державної грошової допомоги під час воєнного стану в Україні. Їх ухвалили після звернення Офісу Омбудсмана до держорганів щодо гострої проблеми соцзахисту родин кримських татар, як членів сімей тих, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи через збройну агресію проти української держави.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

"До нас надійшли численні звернення від родин кримських політв’язнів, які проживають на ТОТ АР Крим та м. Севастополя, з проханням у сприянні в отриманні щорічної державної грошової допомоги для осіб, стосовно яких встановили факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України", — зазначив він.

Лубінець звернувся до відповідних держорганів, щоб вирішити цю ситуацію. Після його звернення, у жовтні ініціювали зміни до постанови Кабміну від 15.11.2022 за №1281, які передбачали можливість уповноваження інших людей на отримання щорічної допомоги від держави під час воєнного стану.

"10 листопада 2023 року була прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 1182 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 328 і від 15 листопада 2022 року № 1281", положення якої передбачають, що одноразова державна грошова допомога тепер може надаватися особі, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після її звільнення шляхом переказу Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України коштів на її особовий рахунок або на рахунок її законного представника, відкритий в банківській установі", — розповіли у пресслужбі Уповноваженого ВР з прав людини.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook